Vzlety a pády ve fotografiích Martina Straky

Edici pouhých 50 kusů kalendářů pro rok 2019 vydává balet Národního divadla moravskoslezského 10. prosince 2019. Téma tohoto kalendáře jsou Vzlety a pády ve snímcích fotografa Martina Straky.
Martin Straka – Barbora Šulcová jako Alice, v pozadí Takafumi Tamagawa, foto pro měsíc duben 2019

Nejnovější premiéra souboru má jednotící téma – cestu za svobodou promítnutou do fantazijních tanečních příběhů. Dvanáct snímků v kalendáři zachycuje okamžiky premiéry, vybrali je společně autor Martin Straka a šéfka baletu Lenka Dřímalová. Na fotografiích jsou všechny tři choreografie večera – Křídla z vosku nejslavnějšího choreografa českého původu Jiřího Kyliána, Alice tandemu Denis Untila & Michelle Yamamoto, a Útěk obra Jiřího Pokorného. K dispozici budou nástěnné kalendáře od pondělního poledne (10.12.) v místě prodeje v provozní budově za Divadlem Antonína Dvořáka, od třetí adventní neděle 16. prosince pak také v novém prodeji v pasáži rekonstruovaného Divadla Jiřího Myrona.

Balet NDM tak pokračuje v netradičních úspěšných kalendářových projektech – v kalendáři pro rok 2018 se spojil s fotbalovým Baníkem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat