Trio Dřízgová, Františák a Kozák rozezní chrámy Moravskoslezského kraje

Hudební výlety Svatováclavského hudebního festivalu přinesou hned do čtyř kostelů intimní program Duše baroka výjimečné trojice moravskoslezských interpretů. Ostravské centrum, Orlovou, Frýdek-Místek a Kopřivnici navštíví během tří dnů 18.–20. listopadu.
Eva Dřízgová-Jirušová (zdroj Národní divadlo Moravskoslezské)
Eva Dřízgová-Jirušová (zdroj Národní divadlo Moravskoslezské)

Ostravská sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová, uznávaný klarinetista hrající také na tzv. staré nástroje Igor Františák a v neposlední řadě mladý klavírní virtuos Marek Kozák (zde v roli varhaníka) představí díla známých barokních mistrů Bacha či Händela, ale také českých skladatelů Zelenky, Černohorského, Vaňhala či Michny.

„Duše baroka, to je program určený přímo do chrámových prostor, který jsme společně sestavili s Evou Dřízgovou a Markem Kozákem. Marek rád zasedá za varhany, které jsou mu nyní už vzácnější, a já si zahraji i na chalumeau, jeden z mých oblíbených starých nástrojů. Vždycky se na společné koncerty těšíme, jelikož jsou to také chvíle, kdy můžeme mít radost z muziky, která podle mě skvěle funguje díky našemu pokornému a poctivému přístupu k hudbě i lidskému souznění“ přibližuje Igor Františák, ředitel Svatováclavského hudebního festivalu – nyní také v roli interpreta.

Koncerty:
Pátek 18. listopadu 2022, 18:00, Ostrava – Kostel sv. Václava
Sobota 19. listopadu 2022, 15:00, Orlová – Kostel Narození Panny Marie
Sobota 19. listopadu 2022, 19:00, Frýdek-Místek – Kostel sv. Jakuba
Neděle 20. listopadu 2022, 17:00, Kopřivnice – Kostel sv. Bartoloměje

Hudební výlety Svatováclavského hudebního festivalu tímto koncertem rozhodně nekončí. Nejbližšími koncerty budou v Jablunkově a Nové Horce u Studénky adventní programy Ensemble Inégal: Adam Václav Michna z Otradovic – Loutna česká (26. a 27. 11. od 16:00 hodin). Děti do 15 let mají vstup na všechny koncerty Hudebních výletů zdarma.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments