Trio Martinů zahraje ryze český program se světovou premiérou

Trio Martinů vystoupí na dalším koncertu v rámci komorní řady Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Soubor zahraje skladby Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů a ve světové premiéře také novinku od Jaroslava Pelikána. Koncert se uskuteční 21. února 2023 v 19:30 hodin v Kostele sv. Šimona a Judy.
Trio Martinů (foto Martina Křenková)
Trio Martinů (foto Martina Křenková)

Etablovaný komorní soubor Trio Martinů společně hraje již tři desítky let. Tvoří ho houslista Pavel Šafařík a violoncellista Jaroslav Matějka, kteří jsou zároveň členy orchestru FOK, společně s klavíristou Petrem Jiříkovským.

Na dalším z komorních koncertů z produkce Pražských symfoniků zahrají Trio č. 3 Bohuslava Martinů a Trio f moll Antonína Dvořáka. Večer otevře světová premiéra Klavírního tria Jaroslava Pelikána.

„Jaroslav Pelikán je náš spolužák, poznali jsme se na konzervatoři. Pamatuji si, že už tehdy měl velmi blízko k Bohuslavu Martinů a myslím, že se jím nechal hodně inspirovat. Po mnoha letech přátelství jsme se dostali k této příležitosti, že budeme premiérovat jeho Klavírní trio. Skladba se drží klasických forem, myslím si, že pro posluchače to bude velmi přístupná a příjemná hudba, nic nesrozumitelně divokého. Zároveň je plná emocí, které se budeme snažit přenést na posluchače,“ říká ke skladbě Jaroslava Pelikána Petr Jiříkovský.

Trio Martinů (foto Martina Křenková)
Trio Martinů (foto Martina Křenková)

Trio Martinů
21. února 2023, 19:30 hodin
Kostel sv. Šimona a Judy

Program:
Jaroslav Pelikán: Klavírní trio (světová premiéra)
Bohuslav Martinů: Trio č. 3 H 332
Antonín Dvořák: Trio f moll op. 65

Účinkující:
Trio Martinů
Pavel Šafařík – housle
Jaroslav Matějka – violoncello
Petr Jiříkovský – klavír

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments