Týden s hudbou

  1. 1
  2. 2
S ústupem epidemie koronaviru a s ním spojených opatření se postupně vrací do pohybu i veřejný hudební život. Pojďte se s námi podívat na přehled koncertů otevřených veřejnosti, ale i na pokračování některých online přenosů z domova i ze světa.
Česká filharmonie, Semjon Byčkov – Dvořákova Praha 2019 (foto Petra Hajská)

Praha
Česká filharmonie uspořádá 24. června od 20:00 hodin open air koncert v areálu Státního zámku Sychrov. První český orchestr bude poprvé od ledna řídit jeho šéfdirigent a umělecký ředitel Semjon Byčkov. Koncert vysílaný v přímém přenosu na ČT art a na Facebooku je věnován všem zdravotníkům, kteří se podíleli na zvládnutí první fáze koronavirové krize. Program zahrnuje Sen noci svatojánské, op.21 Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Koncert pro trubku a orchestr Es dur Josepha Haydna a Symfonii č. 5 c moll “Osudová”, op 67 Ludviga van Beethovena. Koncertem provádí Marek Eben, solistou v Haydnově koncertu je Stanislav Masaryk.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK poprvé po koronavirové pauze přivítá živé publikum při mimořádném koncertu ve Smetanově síni Obecního domu. Stane se tak v úterý 23. června, a to ihned po uvolnění epidemiologických opatření, které by mělo umožnit vstup do sálu až pro 1000 návštěvníků bez rozestupů. FOK zahraje od 19:30 hodin pod taktovkou Pietariho Inkinena Sibeliovu symfonickou báseň Finlandia a Dvořákovu Novosvětskou symfonii. Tímto typickým programem, tedy kombinací finského a českého repertoáru, Pietari Inkinen završí své působení na pozici šéfdirigenta FOK.

Olomouc
Orchestr opery a operety Moravského divadla Olomouc s dirigentem Tomášem Hanákem a sólisty Lucií Skácelíkovou, Martinem Štolbou a Jakubem Rouskem vystoupí v rámci promenádního koncertu ve Smetanových sadech v neděli 28. června od 16:00 hodin. Na programu je výběr árií z operet Roberta Planquetta a Florimonda Hervého Cornevillské zvonky a Mamzelle Nitouche.

Moravská filharmonie Olomouc zahraje pod širým nebem jako host v rámci festivalu Divadelní červen open-air. 25. června v 19:00 hodin rozezní Korunní pevnůstku filmová hudba slavných tvůrců Johna Williamse (Star Wars) a Alana Silvestriho (Forrest Gump), známé jazzové melodie od George Gershwina a Joe Zawinula i temperamentní argentinské tango od Ástora Piazzolly. Provedou je dva soubory složené z hráčů Moravské filharmonie – ansámbl dechové sekce orchestru a komorní smyčcový orchestr. Za dirigentský pult se postaví šéfdirigent MFO Jakub Klecker.

Teplice
V pondělí 22. června se v Zahradním domě od 16:30 hodin koná Letní promenádní koncert Severočeské filharmonie Teplice pod taktovkou Charlese Olivieri-Munroea. Zazní díla J. Fučíka, F. Lehára, R. Frimla, E. Fischera, J. Strausse, A. W. Ketterbeyho, Ch. Chaplina a Václava Trojana.

Ve čtvrtek 25. června se koná v Zahradním domě od 19:00 hodin Letní koncert. Zazní Dvanáct kontradansů Ludwiga van Beethovena, Koncert pro dva klarinety F. V. Kramáře a Symfonie č. 38 „Pražská“ Wolfganga Amadea Mozarta. Teplickou filharmonii diriguje Petr Vronský. Sólových partů v Kramářově koncertu se ujmou Petr Kubík a Jan Czech.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat