Týden s tancem

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Každý rok 5. prosince obsadí Jatka78 létající andělé, skákající čerti a zářící Mikuláš v podání herců Cirku La Putyka a jejich hostů. Nejinak tomu bude i letos, i když z důvodu protikoronavirových opatření v netradiční podobě – od 18 hodin jako drive-in Mikulášská Jatka pro malé i velké diváky v autech. „Že je něco ´jinak´ pociťujeme již od března. Důležité je však to nevzdávat a hlavně děti nepřipravit o Mikuláše. To vše zcela bezpečně,“ vysvětluje ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta. Divadelní sál se zároveň promění na Mikulášskou Ústřednu! V rámci tradičního formátu Ústředny78 si budou moci nejen děti telefonicky popovídat s čerty, anděly a Mikulášem. Kdo se nedostane autem na Jatka78 (je nutné předem zakoupit vstupenku), můžete Mikulášskou sledovat právě v Televizi NAŽIVO, kde bude navíc následovat pohádka Ivany Bílkové O dvanácti měsíčkách. Ve stejný den již od 15 hodin uvidí diváci televize navíc Vánoční příběh Divadla Já to jsem.

Celý prosinec měl na Jatkách78 původně patřit inscenaci Roots Cirku La Putyka. Ta vznikla jako druhá část trilogie Family Roots in Black Black Woods režiséra Rosti Nováka ml. v berlínském divadle Chamäleon a vypráví skrze osobní příběhy poetickou i drsnou historii cirkusového umění. 7. prosince od 20.00 ji Televize NAŽIVO uvede v přímém přenosu v unikátním formátu Film Naživo.

Ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

Balet online
Dánský královský balet
na svém webu zveřejnil podzimní premiéru jednoho ze svých emblematických baletů, romantické La Sylphide v nové inscenaci uměleckého šéfa souboru Nikolaje Hübbeho, kterou na první pohled odlišuje její kostýmní výprava.

Newyorský soubor American Ballet Theatre letos na scéně působí již 80. sezónu, oslavy však byl nucen přesunout do online prostoru. Na Youtube kanálu je ke zhlédnutí více než hodinový program The Future Starts Now složený z několika zfilmovaných choreografií jako např. Touché Christophera Rudda, Convinium Gemmy Bond nebo novinku David od Pam Tanowitz pro Davida Hallberga.

V minulém týdnu rovněž proběhl londýnský Dance Umbrella Festival. Na YouTube je stále ke zhlédnutí řádka konverzací vždy mezi dvěma umělci tanečního světa, které si můžete poslechnout a dozvědět se něco od Akrama Khana, Lucy Guerin nebo Dmitria Papaioannoua.

Baletní soubor Berlínské státní opery před několika dny zveřejnil informaci, že je nucen zrušit veškerá svá představení až do 3. ledna 2021, kdy začnou pořádně hrát česká divadla je rovněž otázkou s odpovědí utajenou obdobně dobře jako housle manželky Miroslava Horníčka. Nicméně přesto existují i dobré zprávy. Pařížská Opera otevře divákům své dveře od 15. prosince a diváci tak budou moci zhlédnout Nurejevovu Bajadéru, londýnský Královský balet přivítá diváky na Louskáčkovi už o tři dny dříve, tedy 12. prosince. Živý přenos ze zkoušky je naplánován již na dnešní večer na YouTube souboru od osmi hodin večer.

 

0 0 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments