Týden s tancem

  1. 1
  2. 2

Kromě aktivního zapojení se do flashmobu letos nově můžete přispět na dobrou věc. V rámci on-line kampaně propagace oslav Mezinárodního dne tance 2021 vyzveme veřejnost s podpoře činnosti nadace – kdo chce pomoci, může přispět do TÉTO kampaně nebo zaslat DMS podle instrukcí TAMTÉŽ,“ doplňují Art 4 People. „Jsem ráda, že společně oslavíme Mezinárodní den tance alespoň takhle na dálku. Tanec je zábava, vášeň, láska, pro někoho nutnost, pro někoho práce, pro některé vzpomínka na taneční a třeba i první lásku. Tanec propojuje lidi, muže a ženu i generace. Pokud jste se rozhodli podpořit Krásu pomoci, ze srdce vám děkuji. Pomůžete nám být na blízku babičkám a dědům, když to potřebují,říká Taťána G. Brzobohatá, zakladatelka Nadace Krása pomoci.

Na letošní ročník Mezinárodního dne tance se už teď těší většina tradičních partnerů akce – během celodenního programu opět vystoupí taneční soubory předních českých tanečních institucí, mezi které patří Balet Národního divadla a Laterna magika, Národní divadlo moravskoslezské, Národní divadlo Brno, Jihočeské divadlo, Moravské divadlo Olomouc, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Divadlo F. X. Šaldy Liberec a další profesionální tělesa, poloprofesionální soubory i amatérské skupiny. V programu nebude chybět vysílání tréninku u baletní tyče pod taktovkou uměleckých šéfů a baletních mistrů výše zmíněných divadel. V rámci programu se nově uskuteční i dvě taneční soutěže, kterých se účastníci budou moci zúčastnit ze svých domovů. Po slavnostním zakončení programu bude následovat afterparty s hudebním doprovodem DJ.

Veškeré detaily ohledně programu a příprav Mezinárodního dne tance sledujte na webu www.mezinarodnidentance.cz a ve Facebook události Mezinárodní den tance 2021 – on-line! Zároveň se můžete zapojit do tanečního flashmobu a výzvy Art 4 People, stačí natočit, jak tančíte choreografii na tuto hudbu a poslat video na e-mail [email protected] do 20. dubna 2021, bude zahrnuta do závěrečného sestřihu odvysílaného v rámci Mezinárodního dne tance.

The Blizzard – baletní stream z bavorského baletu
Bavorský státní balet Mnichov uvede online na www.staatsoper.tv novou choreografii na námět povídky A. S. Puškina Sněhová bouře. Inscenaci The Blizzard můžete sledovat 17. dubna. Choreografie se ujal hlavní choreograf souboru Andrej Kajdanovskij, který převedl Puškinovu povídku do jazyka současného baletu. Jde o romantický příběh, který není příliš známý a jehož tématem je osud, ztělesněný zde přírodním živlem, bouří. Hudbu k baletu zkomponoval Lorenz Dangel.

Nový online stream z NDT
Pro velký úspěch a zájem bude znovu možné sledovat po tři večery přímý přenos z Nedernad Dans Theater 2, a to 20., 21. a 22. dubna. V programu bude možné zhlédnout znovu nedávnou premiéru The Big Crying Marco Goeckeho a pak choreografii švédského tvůrce Johana Ingera Impasse, která měla premiéru v březnu 2020 těsně před propuknutím protipandemických opatření. Večer nese název We haven´t said enough. Online vstupenku je možné zakoupit vždy nejpozději hodinu před začátkem přenosu, základní cena je 15 eur.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments