Týden s tancem

  1. 1
  2. 2

Projekt Commander je výjimečný hned z několika důvodů. V první řadě poukazuje na zcela reálný a zásadní společenský problém on-line radikalizace dospívajících, kterému se u nás zatím zdaleka nevěnuje pozornost, jakou by si zasloužil. Tvůrci z Farmy v jeskyni ho zkoumají a odhalují prostřednictvím několika uměleckých i vzdělávacích forem a tento mimořádně komplexní a v České republice jedinečný přístup jim dává možnost oslovit široké publikum a přimět ho přemýšlet o tom, co tento fenomén pro naši společnost znamená,“ dodává Jana Tomas Sedláčková z Nadace PPF, za jejíž podpory projekt vzniká.

„Tvorba Farmy v jeskyni se odehrává na hranicích jednotlivých druhů umění. V jejich součinnosti směřuje k vytvoření silného uměleckého zážitku. Náš rukopis je o něco narativnější než pohybové divadlo, avšak abstraktnější než činohra. Inscenace doslova (v dobrém) „útočí“ na všechny smysly. Divák s námi zažije velmi intenzivní tělesnost pohybu v kombinaci se živou hudbou, silnou zvukovou a video složkou, v obrazech, které vytváří napětí a tajemství. Zásadní je pro nás práce s emocemi, chceme diváka vtáhnout do inscenace tak, aby se stal její součástí a spolu s performery absolvoval unikátní zkušenost,“ poodkrývá záměr Dočolomanský.

Na premiéru 13. června navazují okamžitě dvě reprízy – 14. a 15. června.

Tanec jako záliba – křest nové knižní publikace

Tanec jako záliba

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) připravilo na čtvrtek 9. června křest nově vydan publiace Tanec jako záliba autorů Doroty Gremlicové, Elvíry Němečkové a Jiřího Lössla.

Monografie je jedním z výstupů dlouhodobého výzkumného projektu Živá minulost scénického tance (2015–2023). Zabývá se amatérským hnutím scénického tance v Čechách, na Moravě a ve Slezsku v období druhé poloviny 20. století. Jde o první ucelené zpracování fenoménu amatérského scénického tance u nás.

Křest proběhne 9. června od 10.00 v prostorách Art & Event Gallery Černá labuť. Součástí akce budou pohybové performance pod vedením Mirky Eliášové a Lenky Jíšové a jejího uskupení NoTa. Kmotrou knihy se stane paní Eva Blažíčková, choreografka, pedagožka a zakladatelka Duncan institut.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments