Týden s tancem

  1. 1
  2. 2

„Odcházím z této vynikající instituce s pocitem naplnění a zadostiučinění. Jsem hrdá, že jsem mohla přispět rozvoji nových talentovaných umělců, tanečníků i choreografů a bylo mi ctí a potěšením pracovat po boku pozorných režisérů, hudebníků, kostymérů, jevištních techniků. Chtěla bych poděkovat všem mým šéfům za důvěru, kterou do mě vložili a stále se rozrůstajícímu publiku,“ doplnila bývalá étoile Opéra de Paris.

Nástupce Dupont ještě není znám, stejně jako termín výběrového řízení.

Oslavenec Ohad Naharin

Tomer Heymann a Ohad Naharin (zdroj Festival tanečních filmů 2017 / foto Itai Raziel)

Dne 22. června oslaví své sedmdesátiny izraleský choreograf a jedna z nejvýznamnějších tanečních osobností současnosti Ohad Naharin.

Naharin se narodil roku 1952 v kibutzu Mizra do rodiny tanečnice a herce a umění se věnoval od útlého dětsví. Jeho kariéru nejvíce formoval soubor Batsheva Dance Company, kde byl nejprve zaměstnán jako tanečník a v roce 1990 byl jmenován uměleckým šéfem. Z pozice odešel v roce 2018, nadále však působí jako choreograf souboru.

Kromě významných choreografických děl a spoluprací se soubory jako NDT, Les Grands Ballets Canadiens nebo Kibbutz Contemporary Dance Company se Naharin proslavil rovněž vlastním tanečním jazykem a pohybovou metodou Gaga, již neustále vyvýjí a díky autorizovaným lektorům rozšiřuje po celém světě. V našich zeměpisných šířkách je lektorkou této metody tanečnice Nataša Novotná.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments