Týden s tancem

  1. 1
  2. 2

Performance v rámci výstavy Evy Koťátkové: Moje tělo není ostrov
Každou sobotu od 14.00 do 17.00 hodin je instalace Národní galerie ve Veletržním paláci Moje tělo není ostrov aktivována performery*rkami, kteří*ré se s veřejností podělí o různé příběhy, jež výstava obsahuje: o dítěti šikanovaném ve škole, o krevetě vařené zaživa nebo o keři vytrženém ze svého původního prostředí, aby byl znovu vysazen na předměstí.

Kde: Veletržní palác ⁠–⁠ Velká dvorana
Performance jsou procesuální – můžete je v daném časovém rozmezí sledovat kdykoliv a jakkoliv dlouho se vám bude chtít.

Výstava Moje tělo není ostrov má podobu obrovského těla, částečně rybího, částečně lidského. Každá část zprostředkovává nesčetné množství příběhů, jejichž podmanivá litanie se rozléhá celým výstavním prostorem.

Ve dnech 4⁠.–⁠5. 2. 2023 budou v rámci oslav 227. výročí založení NGP probíhat performance v sobotu i v neděli.


KRÁTCE A BLESKOVĚ

Thomas & Ruhler – Dinner (foto Divadlo Archa)

Divadle Archa vystoupí ve středu 1. února v malém sále nizozemské duo performerů a improvizátorů Thomas & Ruhler s představením Diner. „Chodí po hladině, porušují gravitaci, procházejí zdmi i stoletími. Jsou avantgardou i muzeem. Jejich nenapodobitelný styl vzdoruje času i vkusu kritiků. Jsou nezařaditelní, provokativní a neodolatelní. Hrdinové novodobé performance – Thomas & Ruhller (NL) speciálně pro vás, a exkluzivně pro Divadlo Archa, prostírají na stříbře svůj Diner. Přijďte si pro magický divácký zážitek servírovaný s bezstarostnou improvizační lehkostí a rafinovanou elegancí.“

Dnes se zavírají přihlášky na Festival tanečních filmů. Propozice najdete na stránkách festivalu. Taneční filmy je možné přihlašovat pouze online přes platformu FilmFreeway. Festival pak proběhne od 11. a do 13. května 2023 v Praze.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments