Týden s tancem

Premiéra souboru Tantehorse Děti U v rámci 4+4 dnů v pohybu otevírá téma dětské paliativní péče, blíží se workshop Centra choreografického rozvoje SE.S.TA i premiéra Baletu ND, probíhá konference Culture Get Together, Orbita v Praze uvede performanci s Igorem Vejsadou. Další aktuality v našem pravidelném zpravodajském přehledu:
Work in progress Děti U (foto archiv Tantehorse)
Work in progress Děti U (foto archiv Tantehorse)

Děti U: Multižánrová procházka odkryje témata paliativní péče a ztráty v netradiční umělecké formě. Spojuje umělecké osobnosti Markétu Cukrovou, Alici Koubovou a Markétu Vacovskou
Divadelní soubor Miřenky Čechové Tantehorse ve spolupráci s odborníky představuje multižánrovou procházku Děti U,která využívá umění k citlivému zpracování tématu dětské paliativní péče. Projekt se zaměřuje na destigmatizaci dětského umírání a zvyšování povědomí o důležitosti paliativní péče,která nejen zlepšuje kvalitu života, ale také poskytuje klíčovou podporu rodinám závažně nemocných dětí. Tato inovativní performativní procházka, která vzniká ve spolupráci s lékaři, odborníky a umělci, bude mít svou premiéru na festivalu 4 + 4 dny v pohybu 5. a 6. října 2024 a v následujícím roce se rozšíří do různých regionů České republiky.

Umělecký projekt Děti U, podporovaný Českou společností paliativní medicíny a Nadací rodiny Vlčkových, se odvážně zabývá různorodými aspekty možné podpory a kvality života těžce nemocných dětí a jejich rodin. Tento projekt spojuje umělecké a odborné přístupy s cílem komplexně zpracovat klíčová témata, jimž čelí odborníci, pozůstalí rodiče a jejich blízcí. „V šesti odlišných uměleckých částech zpracovávají umělci rozmanité pohledy na citlivou problematiku dětské paliativní péče. Každý z nich přinese unikátní pohled na náročné otázky, které budou reflektovat různé aspekty prožívání 5. a 6. října, usedlosti Bulovka a Cibulka 4 + 4 dny v pohybu a přístupy k těmto tématům,“ vysvětluje koncept Markéta Vacovská, která stojí za hlavní myšlenkou projektu.

Lokace performativní procházky Děti U (foto archiv Tantehorse)
Lokace performativní procházky Děti U (foto archiv Tantehorse)

Intenzivní zážitek performativní procházky započne před usedlostí Bulovka filozofka se zájmem o performativní filozofii Alice Koubová spolu se švédským divadelním performerem a pedagogem z Malmö University Kentem Sjöströmem. V rámci performativní přednášky nabídnou pohled na dilema přátel rodiny, která čelí blížící se ztrátě dítěte. Diváci budou svědky toho, jak se dvojice přátel vyrovnává s impulzy, hledá výmluvy k vyhnutí se setkání nebo naopak uvažuje o způsobech, jak mohou pomoci. Úvodní část procházky tak vybídne k zamyšlení nad vlastními reakcemi ve vztahu k druhým.

Režisér Petr Boháč se spojil s tanečnicí a performerkou Andreou Opavskou a tanečníkem a choreografem Romanem Zotovem-Mikshinem, aby společně představili taneční performance zaměřenou na zkoumání krajiny zvuků a jemných gest. „Naše představení vytváří kontrast mezi dvěma prostředími, kde umírá někdo blízký – nemocničním prostředím, které je naplněno šeptajícími zvuky, a domácím prostředím. Obě prostředí reflektují smrt milovaného člověka, ale každé z nich nese jinou emocionální atmosféru a výrazy. Dva podobné příběhy. Dvě rozdílná vyznění,“ vysvětluje Petr Boháč, umělecký šéf Spitfire Company, o záměru taneční části Děti U.

Čtenou část projektu připravila čínská performerka, režisérka a interdisciplinární umělkyně Ran Jiao. Diváci se skrze společné čtení ponoří do příběhů rodin, které prožily ztrátu dítěte, a profesionálů, kteří se paliativní péčí zabývají v každodenním kontaktu. V příbězích plných bolesti i krásy se seznámí s různými aspekty tragédie a odolnosti. Nejenže přiblíží složité a vzdálené události, ale také poskytne cenné poznatky o tom, jak se vyrovnat se ztrátou. Pro tento projekt vzniká speciální kniha v provedení libanonské umělkyně Mary Ingey, která bude sloužit ke sdílení hlubokých příběhů a zkušeností.

Režisérka a dramaturgyně Linda Dušková se zaměřuje na zkoumání emocionálních a psychologických aspektů prostřednictvím inovativních formátů. V rámci své části performativní procházky využívá audiowalk k prozkoumání toho, jak lidé čelí ztrátě „ideálního obrazu“ a přizpůsobují se novým životním představám po tragédii. „Moje zvuková kompozice se skládá z dokumentárního materiálu a fikce,“ říká Linda Dušková a dodává: „Diváky vezmu na procházku z usedlosti Bulovka na Cibulku, která jim nabídne fyzicky náročný a hluboce emocionální zážitek.“

Vrchol performativní procházky se uskuteční přímo na usedlosti Cibulka, kde procházku završuje koncert sólistky velkých operních domů a expertky na barokní hudbu Markéty Cukrové. Diváci uslyší tři písně Gustava Mahlera z cyklu Kindertotenlieder za doprovodu klavíristky Kristýny Markové.„Na světě není nic horšího než přežít svoje dítě. Jako matka dvou synů považuji za svou povinnost podpořit úžasný projekt, který si klade za cíl usnadnit odchod nevyléčitelně nemocným dětem a poskytnout účast, pomoc a útočiště jejich rodině,“ říká Markéta Cukrová o své motivaci podpořit projekt Děti U. Význam hudby na konci procházky lze vnímat jako duchovní akt, který nabízí útěchu a transcendenci tváří v tvář smutku. „Písně vyzdvihují křehkost a pomíjivost lidského života. To může vést k rozjímání o důležitosti vážit si každého okamžiku s druhými,“ doplňuje dramaturgyně Děti U Miřenka Čechová.

Na Cibulce čeká diváky také videoart v podobě poetické filmové cesty, kterou představí tvůrčí dvojice Jindřiška Křivánková a Aleš Čermák. Jejich práce zkoumá oceán jako metaforu pro lidskou existenci a emocionální zkušenost. Pomocí filmu a fotografie se zaměřují na to, jak oceánské perspektivy mohou obohatit naše chápání a prožívání světa.

Premiéra Děti U se uskuteční 5. a 6. října v rámci 29. ročníku mezinárodního festivalu 4 + 4 dny v pohybu. V následujícím roce v jsou v plánu cesty po regionech, díky kterým chce projekt rozšiřovat povědomí po celé České republice. „Od počátku projektu je pro nás stěžejní téma fungování regionálních struktur, proto plánujeme vyjet s představením i do menších měst ČR, kde se chystáme spojit s lokálními organizacemi aktivními v dětské paliativě a společně tak posílit informovanost o paliativních možnostech v daném regionu,“ přibližuje Markéta Vacovská plány projektu na příští rok. Projekt vzniká v koprodukci s 4 + 4 dny v pohybu, Palácem Akropolis a ve spolupráci se Sekcí dětské paliativní péče České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP, Nadací rodiny Vlčkových a usedlostí Bulovka. Vstupenky jsou v prodeji online na webových stránkách Tantehorse.cz.

Aktivity Centra choreografického rozvoje SE.S.TA (Musography Choreography, foto Adéla Vosičková)
Aktivity Centra choreografického rozvoje SE.S.TA (Musography Choreography, foto Adéla Vosičková)

Blíží se festival 4+4 dny v pohybu, workshop Centra choreografického rozvoje SE.S.TA i premiéra Baletu ND

Balet Národního divadla otevírá taneční sezonu premiérou tento čtvrtek a pátek, 3. a 4. října ve Stavovském divadle. Pohádku Slunečník, Měsíčník a Větrník připravil choreograf Viktor Konvalinka, režisér a libretista Štěpán Benyovszký spolu s hudebníkem a skladatelem Ivanem Acherem. Tvůrci se inspirovali pohádkou Boženy Němcové, aby vytvořili multimediální, barevnou inscenaci plnou poezie a humoru, která bude promlouvat k dnešnímu divákovi, malému i dospělému.

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu se uskuteční od 4. do 13. října v Praze. Nabídne témata, která rezonují v různé míře společností, kulturním světem i napříč rozličnými obory. Festival bude zahájen již tento pátek, 4. října v 18 hodin, vernisáží výstav v domě Hybernská 997/2, v bývalém sídle Sboru národní bezpečnosti a od 20 hodin premiérou francouzské inscenace Elles vivent v prostoru ARCHA+. V následujících devíti festivalových dnech mohou diváci navštívit také divadlo Alfred ve dvoře, opět ARCHU+ nebo vršovickou kulturní křižovatku Vzlet. Jak je pro 4+4 dny v pohybu příznačné, program se bude odehrávat nejen v kulturních prostorech, ale i tam, kde je to nečekané. Například na pražském náměstí Republiky nebo u usedlostí Bulovka a Cibulka na Praze 5. Výstavní a divadelní část programu bude doplněna přednáškovým cyklem na téma Vztahy, diskusemi nebo Choreografickým fórem.

Choreografické fórum pořádá Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA jako třídenní setkání od 5. do 8. října, které je navázané na program festivalu 4 + 4 dny v pohybu, ale jeho jádrem jsou workshopy a diskuse lektorů, kteří spolupracují právě se SE.S.Tou. Je možné připojit se na jednotlivé workshopy, jejich přehled naleznete zde a vstupenky na ně zakoupíte zde.

Ostravský Impro Jam
Podzimní Impro Jam připravuje na pátek 4. října tanečnice a pedagožka Kristýna Slezáková, která se na jevišti ostravského Studia G sejde s hudebníky a tanečníky Vladislavem Georgievem, Tomášem Rossim, Václavem Kunešem a Anna Sedlačkovou a světelným designérem Jakubem Laborem. O víkendu je připravený Workshop tance a jógy a zároveň začíná podzimní série workshopů DANCE & MOVEMENT (ve spolupráci s Bílou holubicí) Terezy Cigánkové.

Druhý ImproJam v produkci Plynutí proběhne opět v komorním prostoru Studia G. Obsazení tvoří trojice zkušených, zralých tanečníků, kteří se však předtím na jevišti nikdy nepotkali. Hudební linku povedou muzikanti, kteří se naopak znají leta. A tak bude přímo před zraky diváků vznikat jedinečné a skutečně neopakovatelné představení, ve kterém se budou interpreti navzájem překvapovat, seznamovat a inspirovat. Tématem večera je hledání a nacházení. Tančí Václav Kuneš (420PEOPLE), Anka Sedlačková (Neskorý zber, o. z.) a Kristýna Slezáková, na všemožné nástroje hrají a zpívají: Vladislav Georgiev, Tomáš Rossi. Vstupné: dobrovolné. Doporučená částka 200Kč.

Na workshopu 5. října v prostorách Janáčkovy konzervatoře v Ostravě se potká jóga a tanec. Nejprve se můžete věnovat sami sobě v hluboké koncentraci na vlastní tělo a mysl a ve druhé polovině rozšířit pozornost na další těla a mysli.
Program:
10.00-12.00 jóga s Kristýnou Slezákovou (kód JOGA)
13.00-15.00 tanec s Václavem Kunešem (kód TANEC)
Cena: 200kč/lekce. Rezervovat lekci si můžete zasláním příslušné částky na účet 2402696169/2010. Do zprávy pro příjemce, prosím, napište kód lekce. Jakékoliv dotazy na [email protected].

Kristýna Slezáková, tanečnice a choreografka, zkušená pedagožka tance a jógy, bezmála dvacet let vyucovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, v současnosti vede Taneční konzervatoř v Brně. Václava Kuneše též není třeba dlouze představvat: vynikající tanečník a choreograf, zakladatel souboru 420PEOPLE, porotce Stardance a velmi příjemný pedagog, který říká: “Nehledám dokonalost. Neučím tančit.“

„Společně se opět podíváme na to, jak funguje naše tělo, instinkty a představivost. Určeno speciálně úplným amatérům, neboť jejich těla jsou nejupřímnější,“ říkají organizátoři. Oba workshopy jsou určeny široké veřejnosti. Václavova lekce je určena věkové skupině od 18 do nekonečna, mladší pouze po konzultaci.

Pravidelné taneční workshopy se budou konat jedenkrát za měsíc vždy v sobotu dopoledne a v prodlouženém formátu. První: sobota 5. října 2024 v 9:30 – 12:00, cena: 500Kč. Registrace a info na email [email protected].

„Prostřednictvím příjemné, ale efektivní, rozcvičky připravíme tělo na pohyb a společně se pak naučíme kratší choreografii, kterou si během workshopu budete moci zatančit ve skupině i sólo, natočit na památku nebo jako inspiraci pro domácí workout. Nebude chybět závěrečná relaxace a strečing. Co s sebou? Dostatek pití, pohodlné oblečení, které zakrývá kolena a ramena, a ponožky (případně naboso),“ doplňuje Tereza Cigánková.

!GG! – Igor Vejsada (foto Mila Vašíčková)
!GG! – Igor Vejsada (foto Mila Vašíčková)

Igor Vejsada v performanci !GG! v Praze: jediné uvedení v neděli 6. října
Brněnský spolek ORBITA, který se věnuje rozvoji současného tance a performance v oblasti nezávislé taneční scény, uvede svůj projekt !GG! v industriálním prostoru Divadla X10 v neděli 6. října. Premiéra představení proběhla v komorním prostoru bývalé palírny Distillery v Brně na Pekařské ulici loni v zimě.

Inscenace zkoumá témata svobody a spoutanosti prostřednictvím osobního příběhu Igora Vejsady a jeho neviditelného alter ega Michala Nagyho. Režie a choreografie jsou dílem Terezy a Lukáše Lepoldových, kteří spolu s tvůrčím týmem vytvořili působivou atmosféru doplňující příběh o vzpomínkách, překážkách a hledání cesty. Jakub Tajovský vytvořil scénu, jejíž součástí jsou vizuální projekce reagující na jednotlivé obrazy inscenace. Hudební doprovod propojuje konkrétní zvuky s citacemi známých i méně známých motivů, čímž vzniká výrazný hudební podklad reflektující téma svobody. Jakub Tajovský pracuje s médiem malby, které volně spojuje a rozvíjí v dalších audiovizuálních formách. Jeho práce se zaměřuje na zkoumání „designu“ malby, s důrazem na specifické materiální praktiky v malířství. Jeho výzkum se zabývá proměnami v malířských stylech a technikách.

Představení nabízí divákům komplexní pohled na osobní i kolektivní vzpomínky a emoce. „!GG! je o zkušenostech duše, o překážkách, které jsme museli překonat. Je to příběh o hledání sebe sama v nekonečném labyrintu života,“ říká Lukáš Lepold, jeden z autorů konceptu. Igor Vejsada, renomovaný tanečník, pedagog, baletní mistr a choreograf, se v tomto projektu vrací na jeviště ve zralém věku, po ukončení aktivní taneční kariéry. Jeho role v představení vychází z jeho osobních zkušeností a uměleckého vývoje. Tento bývalý sólista baletu je jednou z nejvýraznějších osobností české taneční scény. Má za sebou bohatou uměleckou kariéru, kterou zahájil v Národním divadle v Brně, kde vytvořil řadu sólových rolí. Po angažmá v maďarském Györi Balletu a izraelském Kibbutz Dance Contemporary Company se stal šéfem baletního souboru Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde vytvořil mnoho významných inscenací, včetně baletů Coppélia a Romeo a Julie. V současnosti působí jako baletní mistr Pražského komorního baletu. Jednou z jeho nedávných tanečních rolí byla Chvilka POEzie Marka Svobodníka.

„Myšlenka inscenace vznikla z potřeby vyjádřit své emocionální procesy a zkušenosti, které jsem nasbíral během své dlouholeté baletní kariéry. Inspirovala mě kniha Ad Honorem Igor Vejsada, která reflektuje různé etapy mého života,“ vysvětluje Igor Vejsada, hlavní aktér inscenace. „Iniciativa přišla od společnosti Orbita, konkrétně od Terezy a Lukáše Lepoldových. S radostí jsem jejich nabídku přijal,“ dodává Vejsada. O svém pocitu po prvním uvedení inscenace v Brně říká: „Pocity byly smíšené, ale cítil jsem v sobě štěstí a pokoru. Bylo osvobozující povídat tancem o tématech, jako jsou svoboda, nesvoboda, láska a nenávist. Mým mottem se stala slavná věta Beatles: Vše, co potřebujeme, je láska.”

O důvodu, proč představení přenést do Prahy, Igor Vejsada doplňuje: „Po sedmi letech se uzavírá další etapa mé kariéry a chtěl jsem Praze vyjádřit díky za všechny umělecké příležitosti a krásné chvíle, které jsem zde zažil. Děkuji všem v Orbitě za příležitost a také organizátorům pražského Divadla X10 za zprostředkování a možnost toto představení uvést jako poděkování a rozloučení s důležitou etapou mého života.“

Divadlo F. X. Šaldy v Liberci se loučí s Evou Gabajovou
Baletní svět opustila 17. září 2024 výjimečná osobnost, paní Eva Gabajová. Dlouholetá sólistka, baletní mistryně, choreografka a pedagožka, která svázala svůj osobní i profesní život s libereckým divadlem, odešla ve věku 93 let.

Eva Gabajová se narodila 3. srpna 1931 v Praze. Již od útlého věku se věnovala hudbě a tanci, což ji přivedlo na Taneční konzervatoř Praha, kterou absolvovala v roce 1950. Následně studovala choreografii na DAMU a svou uměleckou dráhu začala v Armádním uměleckém souboru. Během bohaté kariéry působila také v Národním divadle v Praze, ale jejím domovem se stalo především liberecké divadlo, kde pracovala většinu svého života.

V Liberci se stala nezapomenutelnou interpretkou ikonických rolí: Giselle, Julie, Odetta, Gajané, Viktorka, Dobrá víla ve Spící krasavici aj. Byla tanečnicí půvabného dívčího zjevu, muzikální, technicky i herecky výrazná, tvárná jevištní osobnost. Od roku 1967 do 1971 vedla společně s Jiřím Chládkem baletní soubor DFXŠ. V letech 1971 až 1993 tančila hlavní postavy v autorských baletech choreografa Františka Pokorného. I po skončení své profesionální taneční dráhy dostávala od divadla příležitosti, např. v roce 2005 v baletu Carmen, stejně tak v inscenacích Andersen a Milostný život Fryderyka Chopina (2006).

Společně se svým manželem Eduardem Gabajem vedla Podještědský soubor písní a tanců. Významně přispěla k rozvoji tanečního umění v regionu. Pedagogicky dlouhá léta působila na LŠU/ZUŠ ve Šternberku a Liberci. Vyučovala v liberecké Experimentální taneční škole (1989–1993). Byla baletní mistryní, od roku 1987 repetitorkou a inspicientkou baletního souboru. Eva Gabajová zůstane osobností, která inspirovala celé generace tanečníků a pedagogů. Její přínos pro český balet je významný. Oddaná své profesi předávala lásku k tanci mladým talentům a její odkaz bude žít v srdcích všech, kteří měli to štěstí ji poznat.

Culture Get Together – probíhající konference aktuálně v Plzni, o dva dny později i v Praze
Konference Culture Get Together se letos ideově vrací k prvním ročníkům – zaměří se na budování prostoru pro dialog mezi aktéry a sdílení příkladů dobré kulturní praxe v kontextu městské živé kultury. Průvodci konferencí v plzeňské části budou dvě česká a jedno moravské město – Plzeň, Hradec Králové a Zlín.

„V Praze se zaměříme na samotnou metropoli a její slovenskou sestru Bratislavu. Novinkou je i prostor pro současnou situaci kultury na Slovensku,“ říkají organizátoři z Nové sítě. Městská živá kultura je zajímá z hlediska tří rovin: → Jak se živé kultuře vede? → Jak se kultura obecně ve městě vede? A jaké řídící procesy se aplikují? → Jak se díky kultuře vede těm, kterým je určena?

Cílem konference je motivovat ke spolupráci v kultuře zástupce a zástupkyně v oblasti převážně nezávislých scénických umění, samospráv a státního sektoru, ale také otevírat aktuální či nepopulární témata. Konference pro odborníky a odbornice v kultuře, zástupce a zástupkyně veřejné správy, pedagogy a pedagožky, umělce a umělkyně i pro širokou veřejnost se zájmem o současnou situaci v oblasti živého umění a kulturní praxe. Konferenci pořádá Nová síť z.s. / servisní organizace pro živou kulturu.

ONLINE STREAM
Link na stream 1. 10.
Link na stream 3. 10.
Dotazy nám lze zasílat přes slido, kód: ##1109 079. Monitorovací záznamník má i on-line podobu, kterou můžete vyplnit zde.

PROGRAM

1. 10. / PLZEŇ – Malá scéna Divadla J. K. Tyla
9.00 – 9.30 / REGISTRACE
9.30 – 10.00 / ZAHÁJENÍ PRVNÍHO DNE KONFERENCE
→ moderuje: Mario Kubaš, streamováno
Přivítání / Eliška Bartáková a Martin Otava
Úvodní slovo / Adriana Světlíková a Petr Pola
Představení monitorovacího záznamníku „Zn. Ideál – Městská živá kultura“ / Kateřina Kuchtová a Martin Dolský
Keynote speech konference „Imunita komunity“ / Karolína Koubová

10.00 – 11.00 / I. BLOK – HRADEC KRÁLOVÉ
Řízená moderovaná diskuze / dobré praxe
vystoupí: Martin Karas, Barbora Hodonická, Martina Erbsová, Lucie Klicperová a Hana Janská

11.15 – 11.30 / COFFEE BREAK
11.30 – 12.30 / II. BLOK – ZLÍN
Řízená moderovaná diskuze / dobré praxe
vystoupí: Eva Ryndová, Jan Tomšů, Jana Kubáčová, Lucie Klicperová a Hana Janská

13.00 – 14.00 / OBĚD
14.00 – 15.00 / III. BLOK – PLZEŇ
Řízená moderovaná diskuze / dobré praxe
vystoupí: Květuše Sokolová, Roman Černík, Eva Kraftová, Lenka Kavalová, Lucie Klicperová a Hana Janská
15.30 – 16.00 / ZÁVĚR KONFERENCE
17.30 – 19.30 / KULTURNÍ OPEN MIC na téma Městská živá kultura / Jak si vede?
Těšit se můžete i na oblíbený kabaret necenzurovaných příspěvků – tentokrát v Moving Station pod taktovkou plzeňské tanečnice a performerky Markéty Vacovské.

Více ve FB události

3. 10. / Praha – CAMP

9.00 – 9.15 / REGISTRACE
9.15 – 9.30 / ZAHÁJENÍ DRUHÉHO DNE KONFERENCE
→ moderuje: Mario Kubaš, pouze pro fyzicky přítomné
Úvodní slovo / Adriana Světlíková a Petr Pola
9.30 – 10.30 / I. BLOK – PRAHA A BRATISLAVA
Představení portfolií podpory živé kultury obou metropolí
vystoupí: Jiří Sulženko a Nina Vrbanová

10.30 – 11.00 / COFFEE BREAK
11.00 – 12.00 / II. BLOK – REFLEXE A ÚVAHY O MOŽNÉ SPOLUPRÁCI PRAHA – BRATISLAVA
Řízená moderovaná diskuze
vystoupí: Petr Boháč, Jiří Šimek, Kristýna Kočová, Slávo Krekovič, Štefan Jurča, Ľudovít Nápoký

12.00 – 13.00 / OBĚD
Druhá část konference pro veřejnost i bez předchozí registrace:
13.00 – 15.00 / AKTUÁLNÍ TÉMA: JAK SE VEDE KULTUŘE NA SLOVENSKU?
→ moderuje: Saša Michailidis, streamováno
Shrnutí z dopoledního bloku / Mario Kubaš

Panelová diskuze – Jak se vede kultuře na Slovensku?
vystoupí: Júlia Rázusová, Slávo Krekovič, Štefan Jurča, Ľudovít Nápoký, Petr Boháč, Jiří Šimek
15.00 – 15.30 / ZÁVĚR KONFERENCE

Podrobný program na webu zde.

Kompletní streamy minulých ročníků konference najdete na webu pořadatele.

Streets of Žďár (foto Dáša Kubíková)
Na zámku Žďár se tančí celý rok (ze staršího projektu Streets of Žďár, foto Dáša Kubíková)

Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA zahajuje na zámku Žďár pravidelné podzimní taneční lekce
Pravidelné taneční lekce i pro netanečníky, pátky a soboty jednou za 14 dní. Začíná se v pátek 20. 9. v 17:00–18:00 Tanec a pohyb v nás III. a v sobotu 21. 9. Tanec a pohyb v nás I.–II. v obvyklých časech 8:30–9.30 a 9:45–10:45.

Každá lekce I. – III. je odlišně fyzicky náročná.
Tanec a pohyb v nás III., nově v pátek – jde o tréninky v technikách současného tance a kontaktní improvizace. Čas: 17:00–18:00, cena: 150 Kč / lekce (platba na místě v hotovosti), lektorka: Hana Chalupníková – choreografka, tanečnice a taneční pedagožka, ve své práci se zaměřuje na intuitivní přístup k pohybu.

Tanec a pohyb v nás I. jsou lekce určené pro starší věkovou skupinu, která neztratila chuť se hýbat a tančit. Taneční zkušenost není podmínkou. Čas: 8:30–9:30, cena: 100 Kč / lekce (platba na místě v hotovosti), lektorka: Barbora Rakušanová – absolventka taneční Konzervatoře Duncan Centre, obohacena o řadu workshopů současných tanečních technik.

Tanec a pohyb v nás II. jsou lekce pro všechny, kdo se chtějí hýbat, vnímat, objevovat, probudit se v tanci a pohybu. Taneční zkušenost není podmínkou. Čas: 9:45–10:45, cena: 150 Kč / lekce (platba na místě v hotovosti), lektorka: Barbora Rakušanová.

SLEVY: nevýdělečně činní, maminky na mateřské a studenti 100Kč / ostatní 150Kč. Na podzim se opět mohou návštěvníci těšit na hostující lektory, umělce z Tvůrčích a výzkumných rezidencí. Přijďte objevovat!

PŘIHLÁŠKY: přímo – kontakt a více info u Barbora Rakušanová, [email protected], +420 739 036 255
Místo: Zámek Žďár nad Sázavou, sraz účastníků bude vždy v zámeckém areálu na III. Nádvoří.

Termíny všech lekcí na podzim 2024: 20. a 21. 9. | 4. a 5. 10. | 18. a 19. 10. | 1. a 2. 11. | 15. a 16. 11. | 29. a 30. 11. / 7. 12. | 21. 12.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments