Účastníci a lektoři Letních hornových kurzů zahrají na festivalu Za poklady Broumovska

První srpnový týden probíhá v broumovském klášteře ve znamení Letních hornových kurzů. Mezinárodního setkání se účastní sedmdesát hornistů z Evropy a Japonska. Pro veřejnost je připravena v průběhu týdne řada koncertů, na festivalu Za poklady Broumovska pak zazní ve středu 4. srpna 2021 ve Vernéřovicích koncert účastníků a v sobotu 7. srpna 2021 v Ruprechticích koncert lektorů. Zde se představí spolu s klavíristkou Janou Goliášovou hornisté Zuzana Rzounková, Jörg Brückner, Szabolcs Zempléni a Jan Vobořil.

Zuzana Rzounková (zdroj Za poklady Broumovska)
Zuzana Rzounková (zdroj Za poklady Broumovska)

Letní hornové kurzy se z původně doprovodného programu festivalu staly největší evropskou akcí podobného charakteru a plně se osamostatnily. Letošní sedmý ročník přivítal sedmdesát hornistů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Holandska a Japonska. Lektory kurzů jsou umělecká garantka a zakladatelka kurzů, sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK Zuzana Rzounková, sólohornista Mnichovské filharmonie profesor Jörg Brückner, sólista na lesní roh, profesor na Hochschule für Musik und Theater Hamburg Szabolcs Zempléni, proděkan hudební fakulty JAMU v Brně Jindřich Petráš, sólohornista České filharmonie Jan Vobořil, první hornista Pražských symfoniků Martin Sokol a pedagožka ZUŠ Police nad Metují a Broumov Lenka Němcová.

Účastníci a lektoři Letních hornových kurzů vystoupí společně ve středu 4. srpna 2021 od 18:00 hodin na koncertě ve vernéřovickém kostele sv. Michaela. Koncert zahájí premiérové Halali Tomáše Illeho, letošního rezidenta festivalu. Osmiminutová čtyřvětá skladba zazní v podání všech účastníků, a je dedikována virtuozce na lesní roh Zuzaně Rzounkové a hudebnímu festivalu Za poklady Broumovska. Koncert pak následně představí vybrané nejlepší mladé hráče na lesní roh.

Vyvrcholením Letních hornových kurzů bude koncert lektorů, který se uskuteční v ruprechtickém kostele sv. Jakuba Většího v sobotu 7. srpna 2021 od 18:00 hodin. Na koncertě se představí iniciátorka celého projektu Letních hornových kurzů Zuzana Rzounková, sólohornistka FOKu a v roce 2021 rezidenční umělkyně festivalu, sólohornista České filharmonie Jan Vobořil a zahraniční účinkující – Němec Jörg Brückner a maďarský hornista Szabolcs Zempléni. Hráče na lesní roh doprovodí pianistka Jana Goliášová.

Vstupné na oba koncerty je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům. Z důvodu aktuálních nařízení vlády je kapacita kostelů pro návštěvníky omezena na 75 %. Pořadatelé taktéž prosí návštěvníky o dodržování aktuálních nařízení pro účast na koncertu. Informace k festivalu, jeho program i rezervaci vstupenek naleznou zájemci na webových stránkách festivalu Za poklady Broumovska.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments