Umělci Moravského divadla Olomouc zavítají do pivovaru, kláštera či zámku

Dlouhý půst způsobený pandemií koronaviru si konečně vynahradí umělci Moravského divadla Olomouc. Ještě předtím, než se budova divadla znovu otevře pro veřejnost, budou kočovat po netradičních scénách v Olomouckém kraji. Divadlo se bude hrát na zámcích v Tovačově a Brodku u Prostějova. Soubor opery a operety pořádá benefiční koncert.
Moravské divadlo Olomouc: Kočování (zdroj MDO)

„Projekt Kočování po Olomouckém kraji jsme plánovali coby součást letošních oslav sta let stálé české divadelní scény v Olomouci. Jsme rádi, že jej nakonec, přestože v omezeném rozsahu oproti původnímu plánu, můžeme uskutečnit. Na atraktivních místech v našem kraji o sobě dáme vědět, že jsme pořád tady a že opět hrajeme, než se v září vrátíme zpátky domů na jeviště Moravského divadla,“ uvedl ředitel divadla David Gerneš.

Soubor opery a operety Moravského divadla zavítá ve čtvrtek 25. června do Uničova. Neodehraje zde však představení, nýbrž koncert. A to benefiční, přičemž výtěžek z akce poputuje do obce Šumvald, kterou před nedávnem postihly bleskové povodně. „Každý člověk potřebuje kulturní zážitek, protože umění, a hudba konkrétně, působí blahodárně na utrápenou duši. Pevně věřím, že benefiční koncert v Uničově pomůže postiženému Šumvaldu finančně a zároveň lidi potěší a ulehčí jim na chvíli v jejich trápení,“ zdůraznil umělecký šéf souboru opery a operety Miloslav Oswald. Árie z populárních oper a operet Prodaná nevěsta, Rusalka, Tosca, Země úsměvů či Na tý louce zelený zazpívají Elena Gazdíková, Lea Vítková, Barbora Řeřichová, Helena Beránková, Jiří Přibyl, Jakub Rousek či Vojtěch Pačák. Spolu s nimi vystoupí také členové orchestru Moravského divadla.

Vůbec poprvé se soubor opery a operety představí publiku v areálu klasicistního Zámku Brodek u Prostějova. V atraktivním prostředí uvede ve čtvrtek 13. srpna muzikálový hit Noc na Karlštejně, který patří k ozdobám repertoáru Moravského divadla už téměř osm let. „Těším se na uvedení pod širým nebem. Při open-air akcích rád sleduji reakce lidí a hlavně je krásné, jak se v této atmosféře dokáží naši umělci uvolnit,“ sdělil umělecký šéf opery a operety Miloslav Oswald. Tečkou za festivalem pak bude o týden později muzikálové představení Starci na chmelu v amfiteátru ve Velké Bystřici.

Kočování po Olomouckém kraji je součástí oslav 100 let stálé české divadelní scény v Olomouci. Oslavy zaštítili ministr kultury České republiky Lubomír Zaorálek, hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a primátor statutárního města Olomouce Miroslav Žbánek.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat