V Bratislavě pokřtí první část souborného díla Mariána Vargy

První část ze souborné sběratelské kolekce Marián Varga Collected Works bude mít slavnostní křest v knihkupectví Artforum. Stane se tak již toto pondělí 25. listopadu 2019.
Marián Varga Collected Works (zdroj Spoločnosť Mariána Vargu)

Marián Varga Collected Works je limitovanou edicí souborného díla legendy slovenské hudební scény. První díl obsahuje šestnáct CD, čítajících sedm set minut hudby a tištěnou publikaci o 260 stranách.

Marián Varga byl slovenský hudební skladatel a hráč na klávesové nástroje. Měl zásadní podíl na formování populární hudby na Slovensku. Na konci 60. let vytvořil se skupinou Prúdy jedno z nejvýznamnějších slovenských alb Zvoňte, zvonky.

Premiérové uvedení a křest prvního dílu Vargova souborného díla proběhne v bratislavském knihkupectví Artforum od 19:00 hodin, předcházet mu bude setkání s tvůrci projektu od 18:00 hodin. Přítomni budou Jana Vargová, Peter Uličný, Daniel Pastirčák, Jozef Lupták, Ladislav „Agnes“ Snopko, Kamil Peteraj, Viliam Vaškovič, Vladimír Godár, Robert Pospiš a Martin Sillay (Real Music House), Tibor Borský, Monika Kubinská a mnozí další, kteří se na vzniku kolekce podíleli. Zazní hudba Mariána Vargy v podaní Vladislava Šarišského. Křest moderuje Peter Dolník z Rádia FM.

Křest odstartuje sérii prezentací v dalších pěti slovenských městech: Banská Bystrica, Košice, Prešov, Nitra a Žilina.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat