V Brně jsou připraveni vyzkoušet velmi omezený počet otestovaných posluchačů

Improvizace je v hudbě doménou jazzmanů, koronavirová krize ale naučila improvizovat hudebníky a promotéry všech žánrů. V Brně museli v posledním roce překládat nebo rušit stovky akcí, s nejistotou pohlížejí i na nejbližší měsíce. Na druhou stranu, hudebníci nacházejí alternativní cesty k publiku, nevzdávají se zatím ani promotéři a pořadatelé festivalů - připravují se na léto a příští koncertní sezonu. Filharmonie Brno je připravena vyzkoušet velmi omezený počet otestovaných posluchačů, pokud to bude možné.

Filharmonie Brno (zdroj FB)

Filharmonie Brno z aktuální sezony odehrála pouze tři koncerty. Rušila se řada dlouho připravovaných akcí, třeba první brněnská hostování houslisty Renauda Capucona a tenoristy Christopha Prégardiena. „Zrušeny a zatím odloženy byly tři velké koncerty v Salzburgu, wagnerovské hostování v Bavorsku, korejské a britské turné,“ uvedla mluvčí filharmonie Kateřina Konečná.

Orchestr ale nachází nové možnosti a cesty k publiku, ať už je to streamování koncertů nebo jejich přenos na vlnách Českého rozhlasu. „Úplně nejlepší aktivitou se ukázalo nahrávání, doba krize nás rychleji posunula k rozhodnutí nahrávat pro náš vlastní nový label a na trh jsme již dodali první dva tituly,“ uvedla Konečná.

Filharmonie nepropouštěla. Kvůli úsporám jen odložila některé opravy. Problém je nejistota – nikdo neví, kdy bude možné znovu hrát. „Upínali jsme se k pravidlům PES, ale ty už také neplatí. Zároveň ale cítíme velkou touhu publika přijít na skutečný koncert a velkou potřebu orchestru hrát pro živé publikum. Jsme dokonce připraveni vyzkoušet velmi omezený počet otestovaných posluchačů, pokud to bude možné,“ uzavřela Konečná. Filharmonici věří, že změnu přinese jaro a postupující očkování.

5 1 vote
Ohodnoťte článek

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments