V Buckinghamském paláci to jde. Ale u nás?

Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Velšská národní opera v čele se svým patriotem – basbarytonistou Brynem Terfelem a sopranistkou Rebeccou Evans, ale také s operním dorostem ve věku od deseti do čtrnácti let se v uplynulých dnech vypravila do Buckinghamského paláce, aby zazpívala nikomu menšímu, než princi Charlesi, svému patronovi.Na programu toho bylo víc než dost: Wagner, Chabrier, Davies i Bernstein, princ Charles byl prý ohromně spokojen. Po vystoupení samozřejmě nemohla chybět ani recepce.

Představa, že by některý z českých operních souborů přijel zazpívat na Pražský hrad svému patronovi, je nejspíš tak trochu zvrhlá, že?

Mohlo by vás zajímat


2
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr Vasicek

Bylo by to krasne, lec: Zname stav vzdelanosti v Cechach a jeho ubohost, kterou nikoliv jako prvni diagnostikoval Prof. Cerny. Aktualne pripominam, ze na predstaveni Mrtveho domu 3.10.2011 v Berline prisly politicke spicky Nemecka stejne jako spolecenske a kulturni.Ceskeho prezidenta jsem v zivote na Janackovi nevidel. Zadneho. Anebo, jaky kontrast, kdyz nemecky prezident Gauck se v psani z 8.6.2012 zminuje o Bohuslavu Martinu, zatimco nas Vaclav Havel mel potize udelit mu vubec nejake vyznameni. Ryba smrdi od hlavy, a dokud verejnost neuvidi nikoliv jen povrchni “zajem” politiku, nybrz dulezitost a nutnost kultury pro vsechny, tak tak dlouho bude primitivismus à… Číst vice »

miron

Hm, zrovna pan Kalousek je jedním z mála politiků, kterého jsem nejednou viděl v koncertní síni.