V červnu odstartuje piešťanský festival s podtitulem Hudba ve světle ramp

Historicky druhý nejstarší hudební festival na Slovensku, music festival Piešťany, zahájí svůj 68. ročník v pátek 2. června 2023 v 19:00 hodin v Domě umění Piešťany. Tato významná kulturní událost, která probíhá nepřetržitě od svého založení v roce 1956 až do současnosti, patří k oblíbeným a prestižním svátkům hudby na Slovensku. Pořadateli letošního ročníku jsou Slovenská filharmonie – Dům umění Piešťany, Město Piešťany, Resort Piešťany – Oblastní organizace cestovního ruchu. Festivalový výbor spolu s Uměleckou radou připravili pro letošní ročník bohatý program, jehož leitmotivem je spojení hudby a scénického umění pod heslem "Hudba ve světle ramp".

Spevácky zbor Lúčnica (zdroj Spevácky zbor Lúčnica)
Spevácky zbor Lúčnica (zdroj Spevácky zbor Lúčnica)

V rámci 68. ročníku music festivalu Piešťany se v širokém spektru představí část tvorby, která spojuje hudbu s filmovou a scénickou produkcí. V podání významných těles, jako jsou Slovenská filharmonie, Slovenský filharmonický sbor, Státní filharmonie Košice, Pěvecký sbor Lúčnica, 4 Tenoři, Pressburg Saxophone Quartet, Slovak Brass Quintet, Junior Balet Národního divadla Brno, Big Band bratislavské konzervatoře a dalších, zazní ukázky autentického doprovodu němého filmu, slavné melodie ze slovenských filmů a aranžmá světových filmových melodií. Součástí festivalu budou také přímé přenosy z Metropolitní opery v New Yorku, historické a dokumentární filmy, výstavy a mnoho dalších akcí.

Koncerty a vystoupení se uskuteční v Domě umění v Piešťanech, v piešťanském Hotelu Thermia Palace, v Hudebním pavilonu v Městském parku Piešťany a v Městském kulturním středisku v Novém Mestě nad Váhom.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments