V Českých Budějovicích zazní již po páté středověká, renesanční a barokní hudba

Jubilejním pátým ročníkem letos pokračuje Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem v Českých Budějovicích. V podání špičkových českých i zahraničních umělců tak od roku 2018 v českobudějovických kostelích a památkových objektech pravidelně zní středověká, renesanční a barokní hudba.

Vandalia (zdroj Musica ad confluentem)
Vandalia (zdroj Musica ad confluentem)

Jubilejním pátým ročníkem letos pokračuje Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem v Českých Budějovicích. V podání špičkových českých i zahraničních umělců tak od roku 2018 v českobudějovických kostelích a památkových objektech pravidelně zní středověká, renesanční a barokní hudba.

Letošní ročník bude slavnostně zahájen 1. září v Galerii Rabenštejnská a v době od 7. září do 29. října pak proběhne sedm koncertů. Zahajovací koncert s názvem Sedm dní na Karlově univerzitě provede Schola Gregoriana Pragensis. Prvním zahraničním hostem je mladý soubor renesanční hudby La Quinta Pars složený z hudebníků z Francie, České republiky, Chile a Japonska. V jejich podání se můžeme těšit na francouzské vícehlasé renesanční šansony a instrumentální skladby.

Na následujícím koncertu pak zazní sefardské a španělské barokní písně. Provede je španělská sopranistka Beatriz Lafont společně s všestranným Janem Čižmářem.

Schola Gregoriana Pragensis (zdroj Musica ad confluentem)
Schola Gregoriana Pragensis (zdroj Musica ad confluentem)

I v letošním roce festival využije akustiku krásného barokního kostela na na Dobré Vodě u Českých Budějovic, kde v podání souboru Musica Florea zazní kantáty a árie českých barokních mistrů. Hudební uskupení ANMOENJaromírem Noskem se věnuje interpretaci hudby raného baroka a jejímu propojování se skladbami soudobých autorů. Uslyšíme je v programu Zrození – Zánik – Naděje.

Repertoár dechových kapel kolem roku 1620 za vlády českého krále Ferdinanda II. má na svém programu soubor Capella Ornamentata, který se tak po třech letech vrací do Českých Budějovic.

Závěrečný koncert festivalu proběhne 29. října a provede ho španělský vokální soubor Vandalia pod vedením sopranistky Rocío de Frutos. Jejich oblíbeným repertoárem je hudba Zlatého věku – Spanish Golden Age. Kromě písní například Juana Vásqueze tak zazní i Mateo Flecha el Viejo a jeho Ensladas.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments