V ČR se setkají zástupci operních domů ze 43 zemí

Ve Státní opeře, v Rudolfinu a na zámku v Litomyšli se od středy do soboty setkají zástupci operních domů z Londýna, Barcelony, Madridu, Mnichova, Lipska, Lodže a dalších měst. Národní divadlo a Česká filharmonie hostí společně s festivalem Smetanova Litomyšl největší operní konferenci Opera Europa.
Ilustrační fotografie – Národní divadlo (zdroj město Praha)
Ilustrační fotografie – Národní divadlo (zdroj město Praha)

Odborníci se budou bavit o tom, kam operu směrovat, jak ji propagovat a jak ještě lépe oslovit diváky. Zhlédnou také ukázky tuzemské produkce i koncert České filharmonie.

Do Prahy a Litomyšle přijede přes 300 operních manažerů ze 43 zemí. „Jsem hrdý a šťastný, že můžeme kolegům z celé Evropy ukázat toto úžasné město s bohatou operní historií. Účastníkům nabídneme ke zhlédnutí několik nových inscenací, jako jsou Plameny, Káťa Kabanová, Bludný Holanďan a Prodaná nevěsta,“ uvedl umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery Per Boye Hansen.

Vedle uvedených oper si delegáti konference poslechnou i koncert České filharmonie pod taktovkou Keithe Lockharta a Händlova Mesiáše v podání Collegia 1704 za řízení Václava Lukse.

„Chceme se věnovat i dramaturgii a bavit se tom, jak a zda se mění priority při tvorbě programu. Vyhodnotíme také výsledky průzkumu, v němž jsme zjišťovali změny v chování diváků a posluchačů. Na jejich základě pak budeme diskutovat, jaké jsou klíčové faktory při plánování strategií, jak uměleckých, tak také marketingových a komunikačních,“ doplnil k programu Nicholas Payne, ředitel Opera Europe.

Opera Europe je servisní organizací profesionálních operních společností a festivalů v Evropě. V současné době má 215 členů ze 43 zemí.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments