V Malém sále Slovenské filharmonie proběhne klavírní recitál Konstantina Lifschitze

V úterý 5. dubna 2022 se uskuteční pátý koncert cyklu Klavír a klavíristé. V Malém sále Slovenské filharmonie se představí Konstantin Lifschitz, rodák z Charkova, známý svou hudební poetikou a barvitou hrou, kterou odhaluje technický potenciál klavíru. Koncert začne v 19:00 hodin.
Konstantin Lifschitz (zdroj Slovenská filharmonie)
Konstantin Lifschitz (zdroj Slovenská filharmonie)

Konstantin Lifschitz vystudoval moskevský institut pro nadané děti. Žije a pracuje ve švýcarském Lucernu a koncertuje po celé Evropě. Program v Malém sále Slovenské filharmonie sestavil z děl několika skladatelů – Franze Schuberta, Leoše Janáčka, Clauda Debussyho a Ludwiga van Beethovena.

Franz Schubert složil mnoho skladeb pro klavír. Na úterním koncertě zazní jeho Sonáta č. 16, kterou kritika po koncertě přirovnala k Beethovenovým sonátám. Následovat bude jedno z posledních klavírních děl Leoše Janáčka, cyklus V mlhách, který skladatel napsal krátce po smrti své dcery Olgy. Zlatým fondem repertoáru klavíristů jsou Preludia Clauda Deussyho, z nichž zazní výběr. Na závěr zazní Variace F dur, op. 34 Ludwiga van Beethovena.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments