V Olomouci zpívala Elīna Garanča

Historické centrum Olomouce dnes večer rozezvučely slavné operní árie, které na Horním náměstí zazpívala světová operní hvězda lotyšského původu Elīna Garanča. Pěvkyně vyprodala hlediště s kapacitou 2500 míst, které bylo postaveno před radnicí. Koncert Garanči navazuje na novodobou tradici vystoupení umělců zvučných jmen pod širým nebem ve středu Olomouce.Mezzosopranistku, která patnáct let sklízí úspěchy na pódiích největších světových operních scén, dnes doprovodila Moravská filharmonie Olomouc a dirigentské taktovky se chopil dirigent a manžel zpěvačky Karel Mark Chichon.

Reklama

Hlediště mělo mít původně kapacitu 2800 lidí, pořadatelé z prostějovské společnosti TK plus ji ale nakonec snížili na 2500 míst. Důvody mluvčí TK Plus Tomáš Cibulec nezveřejnil. Ceny vstupenek začínaly na 700 korunách a nejdražší bylo možné pořídit za 1500 korun.

Operní hvězdu na Horním náměstí zdarma sledovaly stovky lidí. Hlediště sice bylo obehnáno provizorním plotem, z vyvýšené části Horního náměstí lidé ale bez problémů dohlédli až na koncertní pódium. Koncert byl navíc přenášen na velkoplošnou obrazovku. Operní árie zpříjemnily večerní posezení také desítkám lidí na restauračních zahrádkách v centru Olomouce, kteří popíjeli víno či pivo a nechali se unášet tóny vážné hudby.

Olomoucký koncert Garanči je součástí Hanáckého operního festivalu, který zahrnuje i koncert maltského tenoristy Josepha Calleja v Prostějově na konci srpna.

Foto archiv 

Reklama

1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hanka

Lístky byly za 700-1500 Kč a nedal se ani koupit ani dostat zadarmo program, neboť prý nezbyl.