V Poličce se uskuteční odložený Martinů fest

Po roční přestávce způsobené pandemií koronaviru se v Poličce opět uskuteční tradiční festival Martinů fest. Pořadatelé museli jeho termín posunout z května na 28. srpna až 12. září 2021. Návštěvníky čeká šest koncertů vážné hudby a divadelní představení.
Prague Philharmonia Wind Quintet (zdroj Prague Philharmonia Wind Quintet)
Prague Philharmonia Wind Quintet (zdroj Prague Philharmonia Wind Quintet)

V den zahájení se ve velkém sále Tylova domu uskuteční koncert Gala Martinů. Během večera se představí mezzosopranistka Markéta Cukrová, klavírista Luděk Šabaka, houslista Bohuslav Matoušek a klavírista Miroslav Sekera. Posluchači se mohou těšit také na sopranistku Helenu Hozovou, pěvecký sbor VUT Brno Vox Iluvenalis, který bude řídit Jan Ocetek a Markéta Musilová, vystoupí rovněž klavíristka Kristýna Znamenáčková a Ensemble Opera Diversa.

Neděle 29. srpna 2021 bude patřit vystoupení Prague Philharmonia Wind Quintet, na klavír zahraje Ivan Klánský. Martinů fest bude pokračovat v sobotu 4. září 2021 v Tylově domě Operním recitálem, na kterém vystoupí islandská operní pěvkyně mezzosopranistka Arnheidur Eiriksdottirová a basbarytonista Lukáš Bařák. O den později se v prostorách velkého výstavního sálu v poličském muzeu roztančí v 15:00 hodin a 18:00 hodin mechanický balet Bohuslava Martinů Podivuhodný let.

Velký sál Tylova domu nabídne 10. září 2021 Duo Lyrico, což jsou houslisté Magdalena a Štěpán Graffovi, kteří zahrají i některé skladby Bohuslava Martinů. Vše bude doprovázeno uměleckým přednesem herce Otakara Brouska mladšího. Večer skladeb pro violu, violoncello a klavír se uskuteční 11. září 2021, vystoupí klavírista Miroslav Sekera, na violu zahraje Kristina Fialová Nouzovská a na violoncello Petr Nouzovský.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments