V Poličce začal týdenní festival pantomimy

Happeningem na Palackého náměstí včera v Poličce začal třetí ročník mezinárodního festivalu pantomimy Mime Fest. Až do soboty nabídne humor i drama, klasiku i nový cirkus, operu, evropské premiéry či představení pro děti. Mezi desítkami mimů budou i zahraniční účastníci.„Vystoupí přední performeři z Česka, Polska, Německa, Ekvádoru a Egypta,” uvedla mluvčí festivalu Markéta Tauerová.

Do Poličky přijede například egyptský soubor El-Ghaba, ve svém představení The Mime Show zahraje v evropské premiéře dvanáct scének. Polská skupina Group X, kterou založili herci ze známého polského Divadla pantomimy Henrika Tomaszewského, uvede černou komedii o bohatých manželech nudících se ve svém luxusu.

Na své si přijdou i milovníci opery. Ve středu se na festivalu pantomimy představí soubor Tichá opera, který jako jediný v Česku propojuje operu s pantomimou. Italsky zpívané libreto Život na Měsíci je ztvárněno i pantomimicky. Na festivalu vystoupí také Bolek Polívka se svým představením Pro dámu na balkoně. V sobotu přehlídka vyvrcholí tradičním Večerem mimů, kde se představí hvězdy festivalu. Mezi ně patří například Anke Gerber a Oliver Pollak z Německa, El-Ghaba, Boris Hybner či Radim Vizváry.

Součástí Mime Festu jsou i představení pro školy, odborné workshopy nebo pantomimický happening. Představení se budou konat v Divadelním klubu nebo v Tylově domě. Podrobný program je zveřejněn na stránkách přehlídky.

Foto Deník/Květa Korbářová

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]