V Praze dnes předají ceny klasické hudby Classic Prague Awards

Ve Smetanově síni Obecního domu v Praze se dnes uskuteční vyhlášení vítězů čtvrtého ročníku cen klasické hudby Classic Prague Awards za rok 2019. Ze zveřejněných nominací vyplývá, že v deseti kategoriích mohou uspět známí umělci, přední hudební tělesa, mladé talenty i experimentátoři napříč žánrovým spektrem. Cenu za celoživotní přínos obdrží dirigent Vladimír Válek.
Jiří Vejvoda – Classic Prague Awards 2018 (foto CPA)

Moderátorem večera bude hudební publicista Jiří Vejvoda. Významnou akci tuzemské klasické hudby bude vysílat Česká televize na kanálu ČT Art. O nominovaných i vítězích ve všech soutěžních i nominačních kategoriích rozhodovaly odborné vedlejší poroty v čele s hlavní porotou osobností klasické hudby. Tvoří ji sopranistka Gabriela Beňačková, klarinetista a pedagog Jiří Hlaváč, houslový virtuóz Václav Hudeček, klavírista a pedagog Ivan Klánský a skladatel Ondřej Soukup.

Ani tentokrát nebudou chybět nominační kategorie Talent roku, Celoživotní přínos a Cena za propagaci české hudby v zahraničí. Tu se diváci dozví, oproti letům minulým, až při slavnostním předávání v Obecním domě. Na slavnostním večeru vystoupí Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK a sólisté.

Classic Prague Awards vznikly z iniciativy společnosti Voice of Prague a bývalého ministra kultury Jiřího Bessera. Křišťálovou trofej s grafikou jedné z Janáčkových partitur vyrobila nižborská sklárna Rückl Crystal.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na