V pražském Rudolfinu začíná Dvořákova Praha

V pražském Rudolfinu dnes začíná sedmý ročník festivalu klasické hudby Dvořákova Praha. Zahajovací koncert se ponese v čistě dvořákovském duchu. Návštěvníci uslyší novodobou světovou premiéru Dvořákova Slavnostního zpěvu v podání Pražského filharmonického sboru se sbormistrem Lukášem Vasilkem. Následně Česká filharmonie v čele s Jiřím Bělohlávkem a sólistou Josefem Špačkem přednesou Dvořákův Koncert pro housle a orchestr a moll. Večer uzavře jeho Symfonie č. 3 Es dur.Na letošním festivalu se mohou návštěvníci až do 22. září těšit na světové orchestry, jako jsou Izraelská filharmonie v čele se Zubinem Mehtou, Velký symfonický orchestr P. I. Čajkovského nebo elitní výběr členů Vídeňské a Berlínské filharmonie, Komorní orchestr Vídeň – Berlín. Hvězdným sólistům vévodí klavírista Krystian Zimerman či houslový virtuóz Vadim Repin.

Velkou událostí bude i světová premiéra první Dvořákovy opery Alfred, která bude v Rudolfinu 17. září nahrána a následně vydána na CD.

Hlavním festivalovým centrem je tradičně Rudolfinum. Nově pořadatelé publikum zavedou do Anežského kláštera, kde se uskuteční některé koncerty komorní řady, či Týnského chrámu. Více informací je na webových stránkách festivalu Dvořákova Praha.

Foto Eva Kořínková

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky