V pražských Radlicích se dnes otevírá velká půjčovna klavírů

Český hudební fond po rekonstrukci znovu otevírá v pražských Radlicích půjčovnu klavírů. Za několik stokorun měsíčně si zájemci mohou tento nástroj půjčit domů, do školy, na oslavu či do kavárny. Fond zajišťuje i dopravu a ladění nástroje.

Půjčovna klavírů v pražských Radlicích (foto Český hudební fond)
Půjčovna klavírů v pražských Radlicích (foto Český hudební fond)

Český hudební fond má pobočky půjčoven klavírů i v Brně, Ostravě a Lanškrouně. O nástroje pečuje pod dohledem profesionálních nástrojařů a zajišťuje veškerý servis, který tato péče vyžaduje. V dnes znovuotevírané půjčovně v Praze si může zájemce na nástroj zahrát a vybrat ten pravý, který může v domácnosti, škole nebo kavárně sloužit i několik let. Na výběr je v Praze čtyřicet nástrojů.

Český hudební fond díky své dlouhé tradici disponuje majetkem, který mu umožňuje o klavíry pečovat, pořizovat nové, například výkupem pozůstalostí či od orchestrů. Monika Havlová z fondu uvedla, že v době, kdy byly zavřené základní umělecké školy kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru se klavíry vracely, zájem ale je podle ní setrvalý. Český hudební fond nabízí možnost pronájmu od šesti měsíců až na dobu neurčitou. Půjčovné je od 350 Kč do 800 Kč za měsíc.

Český hudební fond byl jedním ze šesti kulturních fondů zřízených státem v roce 1954. Majetek fondu přešel v roce 1994 na Nadaci Český hudební fond, která v roce 1998 zřídila obecně prospěšnou společnost Český hudební fond. Od té doby fond provozuje a poskytuje služby spojené s hudebním životem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments