V rámci festivalu Pražské jaro dnes proběhne koncert mladých talentů

Pražské jaro dnes v kostele sv. Šimona a Judy nabídne koncert mladých talentů. Ve Smetanově síni Obecního domu vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu. S Rozhlasovými symfoniky zahraje v Koncertu pro housle a orchestr D dur Ludwiga van Beethovena jeden z nejvyhledávanějších houslistů současnosti Augustin Hadelich.

Augustin Hadelich (foto Suxiao Yang)
Augustin Hadelich (foto Suxiao Yang)

„Beethovenův Houslový koncert je jedním z největších děl, jaké kdy bylo pro housle napsáno. Hraji ho od svých osmi let,“ uvedl Augustin Hadelich. Na koncertu mladých talentů s názvem Salon ZUŠ se představí stipendisté projektu MenART, kteří rok pracovali pod vedením mentorů sopranistky Kateřiny Kněžíkové, houslisty Jana Fišera, flétnisty Jana Ostrého a klavíristů Iva Kahánka a Karla Košárka.

Symfonický orchestr Českého rozhlasu uvede pod vedením svého šéfdirigenta Alexandra Liebreicha hudbu tří různých období – klasicismu, romantismu a 20. století. Vedle Beethovenova houslového koncertu zřídka uváděnou symfonickou báseň Les Éolides Césara Francka, od jehož narození uplyne v roce 2022 rovných 200 let, a Koncert pro orchestr, klasika polské hudby Witolda Lutosławského. Liebreich během svého nedávného šéfdirigentského působení u Národního symfonického orchestru Polského rozhlasu Katovice pořídil ceněné nahrávky několika skladeb Lutosławského, mezi nimiž nechybí ani Koncert pro orchestr.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments