V Šárce již brzy zazní opera pod širým nebem: Don Giovanni

Nejen Pražané se již nyní těší na tradiční uvedení opery pod širým nebem v pražské Divoké Šárce. Letošní inscenace se koná v neděli 1. září 2019 od 14:00 hodin.
Přírodní divadlo v Divoké Šárce (dobová fotografie, zdroj Divadlo v Šárce)

Opera v Šárce uvede v rámci Dne Prahy 6 inscenaci opery Don Giovanni Wolfganga Amadea Mozarta pod širým nebem. Jako každý rok, projekt se snaží navazovat na tradici Divadla nad Čertovým mlýnem, které zahájilo svůj provoz před 106 lety. Obnovená tradice pokračuje zásluhou Jany Divišové a Renée Nachtigallové od roku 2005.

V operních rolích se představí Martin Bárta jako Don Giovanni, František Zahradníček jako Komtur, Jana Sibera coby Donna Anna, Aleš Briscein v roli Dona Ottavia, Lenka Máčiková jako Zerlina, Ester Pavlů jako Donna Elvira, Leporella zpívá Luděk Vele, dále pak Pavel Švingr Masetta a Lenka Šmídová roli Komorné.

Představení diriguje Jan Chalupecký, režíruje Jana Divišová a Renée Nachtigallová. Kostýmy navrhl Josef Jelínek.

Návštěvníci se sice nedostanou na místo autem, od stanic Nádraží  Veleslavín či Divoká Šárka sem lze dojít pěší chůzí za 20 minut po značené cestě. Na místo bude od tenisových kurtů na Aritmě i speciální mikrobus pro méně pohyblivé občany.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat