V září odstartuje festival Karvinské varhany

Festival Karvinské varhany nabídne v září čtyři koncerty. Posluchači uslyší varhany například v doprovodu trubky, houslí či recitátora Marka Ebena.
Labyrint světa a ráj srdce, Tomáš Thon 2018 (foto Lukáš Marhoul)

Koncerty se budou konat každou zářijovou neděli v kostele Povýšení svatého Kříže v Karviné-Fryštátě. „Návštěvníci se také tentokrát mohou těšit nejen na možnost vychutnat si jedinečný zvuk nástroje …, ale také zažít nečekaná nástrojová setkání, která pravidelně vznikají právě pro účely Karvinských varhan,“ řekla ředitelka karvinského domu kultury Olga Humplíková.

Festival zahájí 6. září varhaník Martin Kovařík a houslistka Eva Kovaříková. O týden později za varhany usedne Drahomíra Matznerová a doprovodí ji trumpetista Miroslav Kejmar. Koncert 20. září bude patřit jen tónům varhan. Závěr festivalu pak zajistí projekt, který propojil varhaníka Tomáše Thona a moderátora Marka Ebena, který se tentokrát ujme recitace. „U příležitosti 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského společně představí dílo legendárního českého skladatele Petra Ebena Labyrint světa a ráj srdce,“ řekla ředitelka.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments