V září se uskuteční v Poličce 11. ročník festivalu pantomimy Mime Fest

Ve dnech 14. až 17. září 2022 se uskuteční 11. ročník mezinárodního festivalu pantomimy Mime Fest v Poličce. Představí se zde umělci hned ze tří kontinentů a nabídnou pestrou škálu pohybového divadla a mimického umění od grotesky či klaunérie až k futuristickému spojení pantomimy s nejmodernějšími technologiemi. Program obohatí také několik představení pro děti a ohňová show. I letos mají účastníci na výběr z několika workshopů.

Benoît Turjman (zdroj PR MyMime)

Program Mime Festu přináší téměř výhradně one man show. Zahajovacím představením je novinka Laterny magiky inspirovaná dílem Karla Čapka R. U. R., Robot Radius. Představí se v ní Radim Vizváry jako poslední člověk na zemi, kterou ovládají roboti, respektive umělá inteligence. Živý hudební doprovod vytváří hudebník a kytarista Michal Pavlíček.

Z Nového Zélandu přicestuje Trygve Wakenshaw se svou one man show Nautilus, která je poklonou lidské představivosti. Jižní Ameriku na festivalu reprezentuje argentinský klaun Cenizas-Agustín Catriel Soler s programem Reudos, který už v mnoha zemích světa slavil úspěch. Dalším zahraničním hostem bude Benoît Turjman, jehož si diváci Mime Festu jistě pamatují již z roku 2019 a který se letos představil také na festivalu MyMime v Praze. Opět přijíždí v roli popleteného souseda, kterému se přezdívá „francouzský Mr. Bean“, představí pokračování svých příběhů. Všichni tři zahraniční hosté patří ke špičkám svých oborů v celosvětovém měřítku, což dokládají jejich ocenění například z New Zealand Comedy Festival nebo prestižního Edinburgh Festival Fringe.

Laterna magika – Robot Radius, foto Vojtěch Brtnický

Českou tvorbu zastupují kromě zmíněné Laterny magiky také divadlo FysioART s oceňovaným představením pro děti Poutníci po hvězdách a Divadlo Buřt s pohádkou O kóče a pséku. Nebude chybět ani tradiční Mime Evening – slavnostní zakončení festivalu, kdy v jediném večeru vystoupí účastníci festivalu i další hosté s tím nejlepším ze své tvorby ve formě krátkých výstupů.

Letošní 11. ročník Mime Festu nabízí zájemcům také dva workshopy. Argentinský klaun Cenizas-Agustín Catriel Soler bude předávat své zkušenosti v lekci nazvané Tělo klauna, Vojta Stolbenko a Tom Hora pozvou účastníky do světa Flow arts.

Mime Fest je od roku 2015 držitelem prestižního ocenění nejlepších evropských festivalů, značky EFFE.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments