Varhany v opavské Knihovně Petra Bezruče budou opraveny a modernizovány

Varhany v opavské Knihovně Petra Bezruče čeká rekonstrukce. Oprava má například zjednodušit obsluhu nástroje. Úpravy se dotknou i sálu. Novinářům to dnes řekl Roman Konečný z tiskového odboru opavského magistrátu. Varhany se používají například během Mezinárodní varhanní soutěže Petra Ebena, kterou město pořádá jako bienále od roku 1978.
Témata:SEZ varhany

Varhany v Knihovně Petra Bezruče (zdroj ebencompetition.cz)

„Modernizace nástroje poslouží nejen k tomu, aby mezinárodní soutěž pořádaná městem obstála v konkurenci jiných domácích i zahraničních soutěží, ale aby kvalitní zvuk doprovázel také svatební obřady, koncerty či cvičení studentů Církevní konzervatoře Německého řádu a ZUŠ,“ řekl náměstek opavského primátora Petr Orieščík.

Cílem modernizace je například vybavení varhan zařízením, které umožní, aby si varhaník přednastavil pro svou hru ladění tónů. Renovace bude mít vliv také na provoz sálu knihovny, který bude část roku bez demontovaného nástroje a část roku zcela uzavřený.

„V období od 1. června do 11. července odborná firma část varhan odveze a bude provádět montáž. Sál bude v tomto období schopný běžného provozu, ale bez možnosti využívat varhany. Termín pro kompletní dokončení díla v sále Knihovny Petra Bezruče je pak stanoven na termín od 12. do 23. července. Po tuto dobu bude sál pro veřejnost uzavřen,“ doplnila vedoucí odboru kancelář primátora Jana Foltysová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments