Ve Valticích začala Mezinárodní letní škola staré hudby, nabízí i kurzy tance
Cílem hudebníků, kteří na dobové nástroje hrají starou hudbu, je vystihnout původní krásu a vyznění skladeb. Podle pořadatelů akce ale není jen o “staré hudbě”, ale o tom, jak hudbu hrát, oživovat, včetně tázání se, jak mohla znít v době svého vzniku. Tento přístup lze ale podle nich použít na všechnu hudbu, včetně té z 19. století, takzvané romantické.
“A letošní výroční rok České hudby, plný velkých romantických symbolů, doslova vybízí k překročení dosavadních prahů. Ale žádný strach, jádro naší práce zůstane v hudbě „staré“, neboť bez hudby středověku, renesance a baroka se dědictví hudby 19. století plně pochopit nedá,” uvedl umělecký ředitel letní školy Marek Štryncl.
S účastníky letní školy budou pracovat tři desítky lektorů v pěveckých, instrumentálních i tanečních a hereckých třídách. V nabídce je například hra na barokní příčnou flétnu, barokní hoboj, loutnu, varhany či barokní housle. Řada účastníků z různých tříd se zapojí také do závěrečného vystoupení. Nabídku doplňují i dětské třídy.
Součástí letní školy jsou koncerty v památkových budovách ve Valticích. V neděli v Zimní jízdárně vystoupí Musica Florea, zazní Má vlast, v úterý zazní ve farním kostele Kryštof Harant aneb Putování do Svaté země. Přesný rozpis koncertů najdou zájemci na Mezinárodní letní školy staré hudby.
Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky
[mc4wp_form id="339371"]