Ve věku 75 let zemřel hudební skladatel Ladislav Štaidl

Ve věku 75 let zemřel hudební skladatel, textař a podnikatel Ladislav Štaidl. Hudebník podlehl v noci na dnešek komplikacím spojeným s nemocí covid-19. Štaidl byl autorem přibližně 200 písní a hudby k mnoha seriálům a filmům, dále složil hity pro Karla Gotta, např. píseň Kávu si osladím. Úspěchy slavil také jako kapelník vlastního orchestru.

Ladislav Štaidl (zdroj FB)

Do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze byl Ladislav Štaidl převezen s covidem letos 7. ledna. V minulosti Štaidl prodělal léčbu rakoviny.

Štaidl byl autorem přibližně 200 písní a hudby k mnoha seriálům a filmům, např. Kamarád do deště, Slavnosti sněženek, Hvězda padá vzhůru, Parta hic, seriály Zkoušky z dospělosti, Malý pitaval z velkého města nebo Chlapci a chlapi.

V říjnu 2015 mu prezident Miloš Zeman udělil Medaili Za zásluhy o stát v oblasti umění. Vedle Karla Gotta zpívali Štaidlovy hity Helena Vondráčková, Jiří Korn nebo Dalibor Janda. Od roku 1987 spolupracoval s Ivetou Bartošovou, se kterou později 13 let žil a má s ní syna Artura.

Největší úspěchy Štaidl slavil v 70. a 80. letech minulého století. Na začátku 90. let Štaidl ze světa showbyznysu odešel a věnoval se podnikání.

Zpěvačka Helena Vondáčková vzpomíná na Štaidla nejenom jako na autora řady jejích písniček. „Nezkazil žádnou legraci, byl to výborný muzikant, organizátor a manažer. Budu mít na něj tu nejhezčí vzpomínku,“ uvedl Vondráčková v reakci na informaci o skladatelově úmrtí.

Jeho dlouholetý spoluhráč v Orchestru Ladislava Štaidla Felix Slováček řekl, že Štaidl spolu s Karlem Gottem nastartoval jeho životní kariéru. „Je mi to strašně líto, byl to jeden z nejlepších lidí v mém životě,“ dodal Slováček.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments