Ve Vysoké u Příbramě proběhne výstava Antonín Dvořák Superstar

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu Antonín Dvořák Superstar, která přiblíží úspěchy známého skladatele během jeho života i po něm. Dvořákovo dílo inspirovalo řadu umělců, mimo jiné oscarového skladatele a tvůrce hudby k filmové sérii Hvězdné války Johna Williamse. Nová autorská expozice vystřídá současnou výstavu Vodníci, kterou je možné zhlédnout do 2. dubna.

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě (zdroj Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě)
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě (zdroj Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě)

Na následující měsíce Památník Antonína Dvořáka také přichystal cyklus Setkání s…, zahrnující koncerty hudebních žánrů inspirovaných klasickou hudbou. Letos jde o blues, muzikál a šanson. Na Mezinárodní den žen se bude konat koncert Hudba královen, na němž zazní díla ženských skladatelek v podání Musica Dolce Vita. V červnu památník uvítá návštěvníky Muzejní noci a o měsíc později oslaví šedesát let od svého otevření.

V létě památník opět uvede operu Rusalka, a to 23. a 25. června, zájemci si už nyní mohou koupit vstupenku online nebo na pokladně. „Oproti loňskému roku chystáme novinku, diváci se budou moct hodinu před představením připojit ke komentované procházce po okolí památníku. Představení bude znovu usazeno v krásné přírodní scenérii našeho parku,“ uvedla Kristýna Maryšková.

Loni do Dvořákova památníku zamířilo přes 8300 lidí, návštěvnost se tak zvedla nad úroveň před pandemií. Předloni památník navštívilo 3000 lidí a před covidem jich ročně bývalo kolem 6000. Loni byl největší zájem o uvedení opery Rusalka v zámeckém parku, původní tři termíny představení byly rychle vyprodané a památník pro zájem přidával čtvrtý termín.

Památník Antonína Dvořáka (1841–1904) sídlí v novorenesančním zámečku, který nechal postavit v roce 1878 skladatelův švagr, hrabě Václav Kounic. Zdejší rozsáhlý park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka i nádherná okolní krajina inspirovaly řadu Dvořákových děl.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments