Velké změny v Baletu ND

Po letních prázdninách vstupuje soubor Baletu Národního do nové sezony s úctyhodným počtem čtyřiaosmdesáti tanečníků. Mnohé se přitom změnilo, nejedna ze známých tváří se v baletních sálech a představeních pravidelně již objevovat nebude jako třeba Adéla Polertová, Adam Zvonař či Tomáš Rychetský.Avšak s nadcházející sezonou se v Zuskově souboru objevila i nová jména a promíchány jsou i karty v souborové hierarchii. Na pozici sólisty přichází Gabriel Barrenengoa, pětadvacetiletý tanečník španělsko-německého původu. Své dosavadní jevištní zkušenosti získal ve zvučných souborech, jako je Béjart Ballet Lausanne, Scottish Ballet, Compañía Nacional de Danza a Ballet de l´Opéra de Nice.

Na pozice demi-sólistů přicházejí dva tanečníci. Z baletu Opery v Nice sedmadvacetiletý Ital Guido Sarno a z amerického Houston Ballet dvacetiletý Cauê Duarte brazilského původu.

Sbor se pak rozšíří o šest nových členů – mužskými posilami jsou Dmytro Tenytskyy a Sergi Nicolau, ženský soubor přivítá Zuzanu Kormošovou, Kristinu Kornovou, Pauline Puicercus a Petru Nálevkovou.

Již tradičně dochází se začátkem sezony k ocenění výkonů některých tanečníků. První sólistkou se stala Miho Ogimoto, z demi-sólisty na sólistu postoupil Ondřej Vinklát. A na pozice demi-sólistů byli zařazeni Matěj Šust a Giovanni Rotolo. Do nové sezony přejeme úspěsný start!
Foto ND-Hana Smejkalová

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na