Velké změny v Baletu ND

Po letních prázdninách vstupuje soubor Baletu Národního do nové sezony s úctyhodným počtem čtyřiaosmdesáti tanečníků. Mnohé se přitom změnilo, nejedna ze známých tváří se v baletních sálech a představeních pravidelně již objevovat nebude jako třeba Adéla Polertová, Adam Zvonař či Tomáš Rychetský.Avšak s nadcházející sezonou se v Zuskově souboru objevila i nová jména a promíchány jsou i karty v souborové hierarchii. Na pozici sólisty přichází Gabriel Barrenengoa, pětadvacetiletý tanečník španělsko-německého původu. Své dosavadní jevištní zkušenosti získal ve zvučných souborech, jako je Béjart Ballet Lausanne, Scottish Ballet, Compañía Nacional de Danza a Ballet de l´Opéra de Nice.

Na pozice demi-sólistů přicházejí dva tanečníci. Z baletu Opery v Nice sedmadvacetiletý Ital Guido Sarno a z amerického Houston Ballet dvacetiletý Cauê Duarte brazilského původu.

Sbor se pak rozšíří o šest nových členů – mužskými posilami jsou Dmytro Tenytskyy a Sergi Nicolau, ženský soubor přivítá Zuzanu Kormošovou, Kristinu Kornovou, Pauline Puicercus a Petru Nálevkovou.

Již tradičně dochází se začátkem sezony k ocenění výkonů některých tanečníků. První sólistkou se stala Miho Ogimoto, z demi-sólisty na sólistu postoupil Ondřej Vinklát. A na pozice demi-sólistů byli zařazeni Matěj Šust a Giovanni Rotolo. Do nové sezony přejeme úspěsný start!
Foto ND-Hana Smejkalová

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat