Veselá vdova v Drážďanech – Fleming i Netrebko

Na přelomu starého a nového roku je v Německu velmi populární tradiční každoroční koncert, který na Silvestra vysílá televize. Po mnoho let to byl koncert, který i na televizním kanále ZDF až na výjimky patřil Berlínské filharmonii. Stupňující se finanční požadavky tohoto tělesa však vedly vedení televize ke změně. Letos bude ZDF vysílat koncert Staatskapelle Dresden. Rozhodnutí a posléze i přípravy však vůbec hladké nebyly. Zaprvé: V záchvatu zlosti před časem odstoupil ze svého postu uměleckého šéfa Staatskapelle Fabio Luisi, po té, co si režisér přenosu vybral k dirigování Christiana Thielemanna. Zadruhé: Před několika týdny vypadl z programu Thomas Hampson, který nebyl schopen skloubit zkoušky na koncert se svými plány. Nahradil ho tak Christopher Maltman. Zatřetí: Oznámeno bylo, že úryvky z Veselé vdovy bude pro tento koncert zpívat hvězdná Renée Fleming. Jenže hvězdnou divu uvěznil na celý týden v New Yorku sníh, takže nemohla do Německa odletět a dostavit se na generálky. Přiletěla až včera. Naštěstí se objevila náhrada: Anna Netrebko souhlasila s tím, že se na poslední chvíli dostaví k oběma generálním zkouškám. Podmínka zněla: Spolu s manželem Erwinem Schrottem. Oba plánované koncerty tak byly zachráněny.


Netrebko a Schrott zpívali veřejné generálky předevčírem a včera. Natočené ukázky z těchto generálek se budou vysílat i v přímém přenosu dnes v pět hodin odpoledne, na pódiu však bude stát Fleming a Matman. Ano, diváci uvidí obě dvojice. Televize na sledovanosti jistě vydělají, protože hvězdná dvojice Netrebko – Schrott bude nakonec i v televizi.

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (8) “Veselá vdova v Drážďanech – Fleming i Netrebko

  1. Leonora3:
    Na videu Edity a Lucie sme sa tiez vyborne pobavili, dalsie ukazky su na youtube. V januarovom mesacniku Prolong z Staatsoper Vieden je celostrankova reklama na tohto Fledermausa v rezii Otto Schenka. Skoda, ze sme si reklamy vsimli az doma a nie pred par dnami vo Viedni, pretoze sme si mohli DVD kupit v predajni Arkadia a uzit cele si predstavenie dnes vecer.

  2. Vsiml si nekdo, ze ta cernobila fotka je montaz? Vybrali jste to skvele, to by Ljubku urcite nenapadlo. Pozadi je z klasickeho filmu All About Eve s Bette Davis (Margo Channing, starnouci hvezda) a Anne Baxter (Eve Harrington, jeji nastupkyne). Pozdeji udelal Hollywood remake pod nazvem Working Girl s Melanie Griffith. V puvodnim filmu hrahe take Marilyn Monroe. Kdyz je tam tak postavili, OP by mohla vypsat dalsi soutez: Renee vs. Anna – ktera je Margo a ktera Eve? Rozhodne spolu soutezi.

    Tady je nejlepsi scena:

    https://www.youtube.com/watch?v=vnr3AMCmJ3A

Napsat komentář