Veselé Vánoce z opery Národního divadla!

Pudl s party čepicí, sólistka v natáčkách a domácí vánočka. Opera Národního divadla přeje letos svým fanouškům šťastné a veselé Vánoce netradičním videem s vánoční písní Rolničky, rolničky. Své přání do světa vypouští právě na Štědrý den.

Sólisté Opery Národního divadla a Státní opery se v krátkém vánočním spotu připravují na představení. Líčí se v maskérně, rozezpívávají na divadelních chodbách, popíjejí kávu nebo studují noty před vstupem na scénu. Každý zvlášť se vydávají směrem k jevišti, kde se všichni v záři reflektorů setkají a společně zazpívají koledu. Kamera sleduje příběh příprav a pohybuje se po různých cestách zázemím divadla. Nechává divákovi nahlédnout do zákulisí, kam se běžně nedostane. Ve finále se vše propojí, vidíme známá místa hlediště, abychom o chvíli později zjistili, na co se opravdu díváme. Obraz se stále vzdaluje, až se sólisté ocitnou ve vánoční kouli u nás v obýváku a my s nimi oslavíme Štědrý den.

Za koncepcí videa stojí autorské duo kameraman Lukáš Macháček, člen akrobatické skupiny Losers Cirque Company a režisér Jan Hruška. Na videu dále pracoval tříčlenný tým lidí z Frame Production. „Točím spíše pro radost, takže vánoční video pro Operu byla výzva. Chtěli jsme něco veselého a netradičního, zároveň víme, že Opera má určitou úroveň, tedy bylo potřeba najít tu správnou hranici. Nechtěli jsme sklouznout k patosu,“ upřesňuje Macháček.

Ve videu vystupují sólisté Opery Národního divadla a Státní opery Veronika Hajnová, Zdeněk Plech, Michaela Zajmi, Jiří Brückler, Jiří Hájek a pudl Minnie.

„Je to poprvé, co Opera Národního divadla něco takového vyprodukovala. Nápad vznikl spontánně u nás v souboru. Lukáš Macháček a Jan Hruška, které jsme oslovili ke spolupráci, nám na základě původního podnětu vymysleli ideální scénář,“ říká Eva Sochorová, PR Opery ND a SO. „Během natáčení si sólisté užili spoustu legrace, a to bychom chtěli přenést i na diváky,“ dodává.

Video má minutovou stopáž a Opera věří, že se s ním lidé ve vánočním shonu alespoň na tu chvilku zastaví a udělá jim radost. Krásné sváteční dny a šťastný nový rok všem!

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na