Veselé Vánoce z opery Národního divadla!

Pudl s party čepicí, sólistka v natáčkách a domácí vánočka. Opera Národního divadla přeje letos svým fanouškům šťastné a veselé Vánoce netradičním videem s vánoční písní Rolničky, rolničky. Své přání do světa vypouští právě na Štědrý den.

Sólisté Opery Národního divadla a Státní opery se v krátkém vánočním spotu připravují na představení. Líčí se v maskérně, rozezpívávají na divadelních chodbách, popíjejí kávu nebo studují noty před vstupem na scénu. Každý zvlášť se vydávají směrem k jevišti, kde se všichni v záři reflektorů setkají a společně zazpívají koledu. Kamera sleduje příběh příprav a pohybuje se po různých cestách zázemím divadla. Nechává divákovi nahlédnout do zákulisí, kam se běžně nedostane. Ve finále se vše propojí, vidíme známá místa hlediště, abychom o chvíli později zjistili, na co se opravdu díváme. Obraz se stále vzdaluje, až se sólisté ocitnou ve vánoční kouli u nás v obýváku a my s nimi oslavíme Štědrý den.

Za koncepcí videa stojí autorské duo kameraman Lukáš Macháček, člen akrobatické skupiny Losers Cirque Company a režisér Jan Hruška. Na videu dále pracoval tříčlenný tým lidí z Frame Production. „Točím spíše pro radost, takže vánoční video pro Operu byla výzva. Chtěli jsme něco veselého a netradičního, zároveň víme, že Opera má určitou úroveň, tedy bylo potřeba najít tu správnou hranici. Nechtěli jsme sklouznout k patosu,“ upřesňuje Macháček.

Ve videu vystupují sólisté Opery Národního divadla a Státní opery Veronika Hajnová, Zdeněk Plech, Michaela Zajmi, Jiří Brückler, Jiří Hájek a pudl Minnie.

„Je to poprvé, co Opera Národního divadla něco takového vyprodukovala. Nápad vznikl spontánně u nás v souboru. Lukáš Macháček a Jan Hruška, které jsme oslovili ke spolupráci, nám na základě původního podnětu vymysleli ideální scénář,“ říká Eva Sochorová, PR Opery ND a SO. „Během natáčení si sólisté užili spoustu legrace, a to bychom chtěli přenést i na diváky,“ dodává.

Video má minutovou stopáž a Opera věří, že se s ním lidé ve vánočním shonu alespoň na tu chvilku zastaví a udělá jim radost. Krásné sváteční dny a šťastný nový rok všem!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat