Vídeňská státní opera otevře své brány divákům již v květnu

Opětovné otevření ohlásila v pátek 23. dubna 2021 na svém webu Vídeňská státní opera. Po téměř šesti měsících, kdy byl největší rakouský operní dům odkázán na kontakt s publikem pouze prostřednictvím streamovaných záznamů a přímých přenosů představení, přivítá místní soubor v hledišti první živé publikum již 19. května 2021.
Wiener Staatsoper (foto Wiener Staatsoper)
Wiener Staatsoper (foto Wiener Staatsoper)

Rakouská vláda chystá na středu 19. května 2021 první větší vlnu rozvolňování protiepidemických opatření. To zahrnuje mimo jiné například otevření hotelů a restaurací, nebo zrušení zákazu nočního vycházení. Do první fáze rozvolňování zařadila vláda i kulturní a sportovní akce. V rámci událostí, kde jsou pořadatelé schopni usadit diváky do sedadel, lze naplnit až 50 % celkové kapacity prostoru. V interiérech je povoleno maximálně 1 500 sedících diváků, venku až 3 000. Pro vstup na akci nebude třeba mít negativní test na koronavirus.

Ředitel Vídeňské státní opery Bogdan Roščić zveřejnil před dvěma dny na oficiálním webu operního domu vyjádření k připravovanému vládnímu rozvolňování. Podle něj je operní soubor připraven přivítat diváky opět v hledišti divadla. „Během koronavirové uzávěry jsme pokračovali v práci, zkoušeli a inscenovali řadu představení pro televizi, streamovací platformy a rozhlas, naposledy premiéru naší nové inscenace Parsifal. Radost celého personálu je obrovská, nemůžeme se dočkat, až přivítáme publikum zpět v našem divadle,“ komentuje situaci Roščić. Vzhledem k tomu, že informace o znovuotevření kulturního sektoru je ještě poměrně čerstvou záležitostí, program představení pro veřejnost je prozatím v jednání. Spuštění předprodeje vstupenek očekává Vídeňská státní opera počátkem května.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments