VIDEO: Členové Královské filharmonie zahráli na předměty zapomenuté ve vlaku

Členové britského Royal Philharmonic Concert Orchestra vytvořili hudební skladbu, kterou 21. listopadu 2018 zahráli s pomocí předmětů, které lidé zapomněli ve vlaku - včetně surfovacího prkna, pumpy na kolo a pneumatiky. Dílo nazvané "Óda na mého minulého vlastníka" těleso jednorázově předvedlo u příležitosti spuštění internetové vyhledávací služby ztracených věcí Found It!, píšou britská média.

Krátká skladba sestává z 11.304 not. Přesně tolik věcí se totiž nachází ve ztrátách a nálezech britské železniční společnosti East Midlands Trains.

Hlavní manažer orchestru Malcolm Wilson řekl, že těleso již v uplynulých letech hrálo „na lecjaké podivné i skvělé nástroje, ale nikdy ne na nafukovací kaktus a surfovací prkno“. „Vytvořit a přednést Ódu na mého minulého vlastníka v naději, že se ztracené věci zase shledají se svými majiteli, byla jedinečná zkušenost,“ dodal Wilson.

Společnost East Midlands Trains uvedla, že lidé ve vlaku zapomněli kromě obvyklých batohů, kabátů a deštníků například i drahá umělecká díla, kus masa, mixážní pulty pro dýdžeje a z hudebních nástrojů třeba ukulele, kytary a harfy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky