Viry zaútočily i na vídeňskou Staatsoper

Virózy, chřipky a další neduhy (anebo že by i něco dalšího, třeba pozvolný pokles kondice?) se nečekaně výrazně podepsaly na dnešním původně ohlášeném obsazení Čajkovského Pikovky ve vídeňské Staatsoper.  Nezůstal v něm kámen na kameni, takřka všechno je úplně jinak. Lízu vzdala Marina Poplavskaya, a tak se může z prestižní příležitosti radovat náhradnice – jednapadesátiletá arménská sopranistka Hasmik Papian.A odřekl (po kolikáté v poslední době už?) i třiašedesátiletý veterán Neil Shicoff coby Heřman, místo kterého nastoupí pětatřicetiletý, ve Vídni stále častěji vídaný ukrajinský tenor Marian Talaba. To je pane postup, není to zas až tak dlouho, co Talaba ve Staatsoper debutoval jako Gaston v Traviatě, a teď ve Vídni opakovaně střídá Shicoffa – ne tak dávno třeba jako Cavaradossi, teď Heřman.Ale ani tyhle změny zdaleka nejsou všechny: Jeleckého dnes odřekl i ve Vídni dobře známý Boaz Daniel (rodák z Tel-Avivu), povolán byl japonský baryton Eijiro Kai. Ale i ten nakonec v dnešním obsazení chybí – že by předzvěst další změny na poslední chvíli? A konečně Majordomem bude místo Hanse Petera Kammerera Marcus Pelz. Ale jedna ozdoba v obsazení přece jen po všech těch změnách zbyla: stará dobrá Grace Bumry, čerstvá šestasedmdesátnice! To pane bude Hraběnka! Nepojedete? Kromě dneška je Piková dáma ve Vídni na programu ještě  ve středu 23., příští neděli 27. a zase pak ve středu 30. ledna.

Mohlo by vás zajímat


2
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Born

To je ale věčný problém většiny zpěváků, protože se přehnaně obávají o svůj hlas a bojí se každého průvanu, klimatizace a každého kýchnutí. Jsou choulostiví, neustále zabalení do šál i v interiéru. Bojí se sportovat, aby se jim náhodou něco nestalo a při špatném a mrazivém počasí jsou zalezlí v teple. To se jim ale vrací ve špatné imunitě a odolnosti, a mizerné fyzické kondici a obezitě. No, a pak chytnou kdykoliv jakýkoliv vir a hned ruší představení. Kvalitní zpěv a pěvecká technika ale není jen o hlasivkách a bránici.

fandorin

Na fotografii ovšem není Marian Talaba, ale Neil Shicoff, a jedná se o fotografii z Pikové dámy! Talaba debutoval ve Wiener Staatsoper v roce 2004 (to není úplně nedávno) a myslím, že kromě slovanského repertoáru je “odsouzen” k rolím vedlejším tenorovým rolím. Jedinou jeho větší rolí je Pinkerton, Cavaradossiho zpíval pouze jednou.