Vítejte v našem středu. Tři berlínské orchestry společně chystají koncert pro uprchlíky

Tři nejvýznamnější berlínské orchestry pozvaly na společný koncert uprchlíky a dobrovolníky, kteří jim pomáhají. Prvního března od 18 hodin na pódiu berlínské Filharmonie vystoupí postupně orchestr Státní opery (Staatskapelle), Orchestr koncertního domu a Berlínští filharmonici, informovala agentura DPA.

Filharmonie Berlín (foto archiv)
Filharmonie Berlín (foto archiv)

Orchestry chtěly prý dát pozváním na koncert „rodinám uprchlíků znamení na uvítanou“. Dobrovolníkům pak chtěly vyjádřit dík a uznání, stojí v pozvánce hudebních těles na akci s názvem „Vítejte v našem středu“. Řídit budou večer šéfdirigenti všech tří orchestrů: Simon Rattle, Iván Fischer a Daniel Barenboim. Koncert pro uprchlíky Berlín 1.3.2016Zaznít by měly symfonie Sergeje Prokofjeva a Ludwiga van Beethovena a klavírní koncert Wolfganga Amadea Mozarta.

Na internetu je k dispozici zdarma celkem 2200 lístků. Uprchlíky a dobrovolníky mohou k účasti přihlásit charitativní organizace.

Filharmonie Berlín (foto archiv)
Filharmonie Berlín (foto archiv)

Německo je během nynější migrační krize jednou z hlavních zemí, kam směřují běženci mimo jiné z Blízkého východu a severní Afriky. V loňském roce jich do Německa přišlo téměř 1,1 milionu. Během letošního ledna úřady zaregistrovaly dalších více než 90 000 příchozích migrantů. Přes polovinu z 52 000 lednových žádostí o azyl podali Syřané, asi 6500 Iráčané a 5000 Afghánci.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat