Vladimír Franz míří na Ministerstvo kultury

Do funkce náměstka ministra kultury nominovalo hnutí ANO hudebního skladatele, výtvarníka, vysokoškolského pedagoga a neúspěšného prezidentského kandidáta Vladimíra Franze. S budoucím ministrem Danielem Hermanem (KDU-ČSL) už se Franz sešel, konečné rozhodnutí ale zatím nepadlo.

“S panem Franzem jsme se o ministerstvu bavili a je naším kandidátem na post náměstka. S budoucím ministrem už se sešli, pan Herman byl z pana Franze nadšený a určitě o spolupráci uvažuje,” uvedl předseda hnutí Andrej Babiš.Franz řekl, že z prvního setkání s Hermanem má pocit, že “si sedli”. “Z našeho rozhovoru zřejmě vyčetl, že se zajímám takzvaně o živou kulturu, ale zatím jsme si na nic neplácli,” dodal.

ANO opakovaně uvádí, že preferuje na ministerstvech odborníky před politickými nominanty. S předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou vede Babiš spor o obsazení funkce náměstka pro daně na Ministerstvu financí, které Babiš povede. V médiích šéf hnutí ANO kritizoval také nominace ČSSD na funkce náměstka pro sport na Ministerstvu školství.

Foto archiv 

Napsat komentář