Vražedný závěr sedmidílné minisérie Please Do Not Disturb

Ode dneška do neděle nás čekají poslední tři díly filmové hudební minisérie Brno Contemporary Orchestra z brněnských hotelů. Houslista ve vaně, světová premiéra a vražda v přímém přenosu. Mafiánská sága z prostředí brněnské přehrady.

Brno Contemporary Orchestra (zdroj Brno Contemporary Orchestra)
Brno Contemporary Orchestra (zdroj Brno Contemporary Orchestra)

Dnes od 18:00 hodin nás čeká na YouTube kanále Brno Contemporary Orchestra i na Facebooku Milan Paľa v Grandezza Hotel Luxury Palace.

Neskutečný houslista v neskutečném světě. Surrealistický příběh z prázdného hotelu v srdci historického centra města s ručně malovaným skleněným stropem a mramorovými mozaikami. Nechte se vtáhnout do hudebně výtvarné koláže Martina Svobodníka.

Paľa v Palace

19. března 2021, 18:00
Grandezza Hotel Luxury Palace
Miroslav Tóth: Pozdravy trúfalým časom (2020) – na objednávku BCO
Milan Paľa – housle
Brno Contemporary Orchestra
Pavel Šnajdr – dirigent

„Realizovat výstavbu velkolepé budovy Cyrilomětodějské záložny, prvního českého peněžního ústavu v Brně, v letech 1914 až 1915, tedy na počátku hrůzostrašného světového konfliktu, se může jevit jako velmi troufalé. A taky to s odstupem více jak sto let troufalé bylo, záložna zkrachovala a přišla druhá světová válka, potom se budova pronajímala kdekomu, až se v ní zabydlela nejprve obnovená právnická, a posléze ekonomicko-správní fakulta univerzity Jana Evangelisty Purkyně a potom Tomáše Garrigua Masaryka. Od rekonstrukce v roce 2012 zde sídlí Grandezza Hotel Luxury Palace, v jehož foyer zazní Pozdravy trúfalým časom od Miroslava Tótha. A pozor, se sólistou Milanem Paľou navštívíte i tříposchoďové luxusní apartmá a to je, myslím, velmi troufalé,“ vysvětluje dramaturg Viktor Pantůček.

V sobotu se dočkáme světové premiéry, kterou si BCO objednalo pro tento projekt od skladatele a violoncellisty Josefa Klíče. Vše se odehrává v bývalém prezidentském apartmá hotelu Cosmopolitan Bobycentrum přeměněného v hotelový bar v nejvyšším patře. Koktejly budeme míchat v přímém přenosu v režii Martina Svobodníka.

Mejla a Frank v prezidentském apartmá

20. března 2021, 18:00
Hotel Cosmopolitan Bobycentrum
Josef Klíč: Plastic Meat (2021) – světová premiéra
Brno Contemporary Orchestra
Pavel Šnajdr – dirigent

Co kdyby u nás nebyla totalita a Mejla Hlavsa by se mohl potkat s Frankem Zappou a navíc, co kdyby neodolali boomu techno, rave, hause tanečních parties? Určitě by se potkali v hotelu Cosmopolitan Bobycentrum, v jejich lobby baru vysoko nad Brnem, kde se od devadesátých let míchá možné s nemožným a nealkoholické s alkoholickým. Jenom si vzpomeňte, co všechno jste tam mohli zažít. Tomuto zřejmě nemožnému, ale lákavému setkání je věnována světová premiéra kompozice Josefa Klíče Plastic Meat, při které se budou míchat nejen neortodoxní nápoje, ale hlavně nadžánrová hudba.

Poslední díl a závěr celého seriálu tvoří mafiánská sága z prostředí brněnské přehrady. Koho hodíme do přehrady na první jarní den místo Morany? Režisérka Anna Babjárová představuje členy BCO v nečekaných rolích.

Vražda v hotelu Santon

21. března 2021, 18:00
Orea Hotel Santon Brno
Pavel Zlámal: Organizace (2019) – na objednávku BCO

Pavel Zlámal – saxofon
Brno Contemporary Orchestra
Pavel Šnajdr – dirigent

Není mnoho měst na světě, která by měla ve svém katastru přehradu, teda alespoň její část, a už vůbec není běžné, aby kousek od rušného centra existoval hotel, jenž může pravdivě nabízet klid v lůně přírody, aniž by to neznamenalo jen ubohý výhled do městského parku. Orea Resort Santon Brno je zkrátka ideálním místem pro relaxaci, aktivní dovolenou v přírodě, tvorbu firemních strategických dokumentů, jakož i pro plánování vraždy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


4.7 3 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments