Vstupenky na festival v Bayreuthu byly vyprodány v rekordním čase

Všechny vstupenky na letošní Bayreuther Festspiele se v předprodeji vyprodaly během dvou a půl hodin. Tyto vstupenky bylo možné zakoupit pouze online, na každé představení je k dispozici 900 míst v hledišti a kupci byli limitováni dvěma vstupenkami na osobu. Pořadatelé stále doufají, že bavorská vláda uvolní opatření a budou tak moci uspokojit více fanoušků wagnerovských oper.
Festivalové divadlo Richarda Wagnera, Bayreuth (foto Bayreuther Festspiele)
Festivalové divadlo Richarda Wagnera, Bayreuth (foto Bayreuther Festspiele)

Jedno je jisté – festival bude jiný než v přechozích letech. Všichni zúčastnění se budou muset podvolit přísným hygienickým opatřením a prokázat se testy. V davových scénách nebude sbor přítomen na jevišti, zpěv bude individuálně přenášen ze zkušeben.

Festival se otevře poslední neděli v červenci premiérou Bludného Holanďana v režii Dmitrije Tcherniakova, který je mezinárodně uznávaným expertem na Richarda Wagnera. Pro ruského režiséra, který výrazným způsobem zmodernizoval ruskou operní scénu, půjde v Bayreuthu o premiéru. Role Senty se zhostí sopranistka Asmik Grigorian.

Pozornost veřejnosti je také upřena na Oksanu Lynivovou, první ženskou dirigentku v historii festivalu. Na programu je i znovuuvedení opery Tannhäuser od Tobiase Kratzera, stejně jako oslavovaní Mistři pěvci norimberští od Barrieho Kosky.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments