Výprodej sedadel z opery po 50 €, páté je zdarma

Je libo nefalšované sedadlo z opery? Za pouhých 50 Euro? Pokud si koupíte víc než čtyři, každé páté dokonce dostanete zadarmo. Ano, na prodej jsou právě tato sedadla. Můžete si pro ně do Berlína dojet i vy.

Berlínská Staatsoper Unter den Linden totiž právě dnes hraje své poslední představení, Čajkovského Eugena Oněgina (s Annou Samuil, Arturem Rucinskim, Rolandem Vilazónem a René Papem). Po závěrečné oponě se budova z roku 1844 uzavírá k rozsáhlé rekonstrukci. To zatím poslední podstoupila už před více než padesáti lety, takže je skutečně nejvyšší čas. Podrobněji jsme o tomto divadle, včetně jeho havarijního stavu, psali před časem (celý článek najdete zde).

Nadcházející rozsáhlá rekonstrukce je odhadována na bezmála čtvrt miliardy Euro. Tím spíš přitom nynější debata v Německu o nutnosti vládních rozpočtových škrtů vedení berlínské opery na klidu nepřidává. „Víme, že se vrátíme, ale kdy přesně, netušíme“, posteskl si tento týden hudební ředitel Staatsoper Unter den Linden Daniel Barenboim a vyjádřil také obavy z chystaných akustických úprav budovy během rekonstrukce. Dnešní představení v berlínské Státní opeře pod lipami je i pro Daniela Barenboima posledním.
 

www.staatsoper-berlin.org

 

Související články


Reakcí (4) “Výprodej sedadel z opery po 50 €, páté je zdarma

Napsat komentář