Výprodej sedadel z opery po 50 €, páté je zdarma

Je libo nefalšované sedadlo z opery? Za pouhých 50 Euro? Pokud si koupíte víc než čtyři, každé páté dokonce dostanete zadarmo. Ano, na prodej jsou právě tato sedadla. Můžete si pro ně do Berlína dojet i vy.

Berlínská Staatsoper Unter den Linden totiž právě dnes hraje své poslední představení, Čajkovského Eugena Oněgina (s Annou Samuil, Arturem Rucinskim, Rolandem Vilazónem a René Papem). Po závěrečné oponě se budova z roku 1844 uzavírá k rozsáhlé rekonstrukci. To zatím poslední podstoupila už před více než padesáti lety, takže je skutečně nejvyšší čas. Podrobněji jsme o tomto divadle, včetně jeho havarijního stavu, psali před časem (celý článek najdete zde).

Nadcházející rozsáhlá rekonstrukce je odhadována na bezmála čtvrt miliardy Euro. Tím spíš přitom nynější debata v Německu o nutnosti vládních rozpočtových škrtů vedení berlínské opery na klidu nepřidává. “Víme, že se vrátíme, ale kdy přesně, netušíme”, posteskl si tento týden hudební ředitel Staatsoper Unter den Linden Daniel Barenboim a vyjádřil také obavy z chystaných akustických úprav budovy během rekonstrukce. Dnešní představení v berlínské Státní opeře pod lipami je i pro Daniela Barenboima posledním.
 

www.staatsoper-berlin.org

 

Mohlo by vás zajímat


4
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Evan

Konečně začali s rekonstrukcí. I když tam jezdím často a mám ji rád, tak už byla v tak dezolátním stavu, že se těším na otevření nové čistoskvoucí a po německu důkladně zrekonstruované budovy. Sedadla jsou nepohodlná, takže bych si ho nekoupil :-)

postscriptum

Semperoper takhle před rekonstrukcí vyprodávala staré mosazné štítky do šatny. Ostatně ND v Praze před rekonstrukcí také. Mám doma jeden a chovám jako velkou vzácnost.

operomaniak

Já možná ano, je to pro nás blázny do opery velká relikvie :-) I když doma bych ho asi neměl kam dát…

Anonymous

Pamatuju třeba, jak se rozebíralo staré divadlo v Mostě. Krásné secesní součásti byly dány do šrotu. Už tenkrát měly cenu a kdyby se alespoň vydražily…