Yuja Wang ze zdravotních důvodů zrušila své vystoupení s Českou filharmonií

17. a 18. listopadu uspořádá Česká filharmonie Koncert pro svobodu a demokracii, kde se měla sólového partu v Rachmaninově koncertu ujmout fenomenální klavíristka Yuja Wang. Tato v letošní sezoně rezidenční umělkyně České filharmonie však musela své vystoupení ze zdravotních důvodů zrušit.

Yuja Wang (zdroj Yuja Wang)
Yuja Wang (zdroj Yuja Wang)

Program zůstává zachován, avšak sólového partu v Rachmaninově Druhém klavírním koncertu se nakonec ujme klavírista Lukáš Vondráček, který se stejnou skladbou zvítězil v roce 2016 v Soutěži královny Alžběty v Bruselu.

Pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta Jakuba Hrůši dále Česká filharmonie zahraje Suitu pro orchestr Leoše Janáčka a Koncert pro orchestr Witolda Lutosławského. Koncert odvysílá 17. listopadu Česká televize na programu ČT art a v přímém přenosu Český rozhlas na stanici Vltava, o den později ho uvidí diváci televize Arte ve Francii a Německu. Živé vysílání zajistí Studio Rudolfinum za režijního vedení Michaela Bayera.

Yuja Wang by měla v Rudolfinu odehrát v této sezoně ještě dva koncerty. Pod taktovkou Semjona Byčkova předvede mezi 23. a 25. únorem 2022 svou interpretaci Stravinského Koncertu pro klavír a dechové nástroje. Dále vystoupí 24. dubna 2022 na recitálu v rámci Českého spolku pro komorní hudbu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments