FOK představí dětem Beethovena v pořadu Orchestr na dotek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK chystá druhý koncert z rodinné řady Orchestr na dotek. Tentokrát se děti hravým způsobem seznámí s Ludwigem van Beethovenem. Orchestr povede dirigent Jan Kučera, pořadem provedou oblíbené postavy Béďa s Betty, které ztvární herci Radomír Švec a Anna Jiřina Daňhelová. Koncert proběhne v sobotu 20. listopadu 2021 od 11:00 ve Smetanově síni Obecního domu.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Orchestr na dotek – Ludwig van Beethoven: Radomír Švec a Anna Jiřina Daňhelová (zdroj Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK)
Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Orchestr na dotek – Ludwig van Beethoven: Radomír Švec a Anna Jiřina Daňhelová (zdroj Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK)

Cyklus Orchestr na dotek pro celou rodinu pokračuje. Ve druhém dopoledním programu se dětem představí ikona pozdního klasicismu a jeden z největších skladatelů všech dob – Ludwig van Beethoven. Zazní ukázky jeho největších hitů, jako je například Óda na radost. V pořadu nám – jak sami zpívají v úvodu každého pořadu – „k hudbě otevřou vrátka“ opět známé postavy Béďa (Radomír Švec) a Betty (Anna Jiřina Daňhelová). Ti přiblíží skladatelův život i jeho celoživotní souboj s osudem a lásku k hudbě.

Autorkou scénáře je Klára Boudalová, která s Pražskými symfoniky na dětských pořadech dlouhodobě spolupracuje. Vedení orchestru se ve všech koncertech z cyklu Orchestr na dotek ujal dirigent Jan Kučera, který pořad doplňuje komentáři z hudebního zákulisí.

Koncert se uskuteční 20. listopadu 2021 v 11:00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu. Vstupenky jsou k dispozici na webových stránkách orchestru.

Vstup na koncerty je možný podle aktuálních bezpečnostních pravidel. Aktuální epidemiologické podmínky bohužel neumožní po koncertu uskutečnit dětmi velmi oblíbenou část, kdy si mohou za asistence hráčů vyzkoušet hraní na nástroje v orchestru. Hudební nástroje si však mohou přiblížit online pořadem Orchestr bez pódia, který je ke zhlédnutí na YouTube Pražských symfoniků.

Orchestr na dotek – Ludwig van Beethoven
20. listopadu 2021, 11:00 hodin

Účinkující:
Radomír Švec | Béďa
Anna Jiřina Daňhelová | Betty

Hudební klub FÍK
Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK
Jan Kučera | dirigent

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments