Z Prahy přes Vídeň, Paříž až do Los Angeles. PKF – Prague Philharmonia představila novou sezonu, stěhuje se do Ládví

Prague Philharmonia ve své pětadvacáté sezoně nabídne celkem pětatřicet koncertů. Zahajovací koncert se uskuteční 14. září ve Španělském sále Pražského hradu. Orchestr s hostující houslistkou Sarah Chang provede díla Maurice Ravela, Maxe Brucha a Ludwiga van Beethovena. Od srpna se novým sídlem PKF stane Kulturní dům Ládví v Praze 8. PKF v nadcházející sezoně čeká řada zahraničních zájezdů i vystoupení na významných tuzemských festivalech. Nejnovější plány dnes představilo vedení orchestru.
Emmanuel Villaume (zdroj PKF / foto © David Christian Lichtag)

“Jubilejní sezona nás hudebně zanese z Prahy přes Vídeň, Paříž až do Los Angeles. Pokračujeme v objevování odkazu Ludwiga van Beethovena, jehož monumentální dílo je tradičně srdcem repertoáru PKF – Prague Philharmonia. Britský dirigent Harry Bicket, vysoce mezinárodně respektovaný v oblasti barokní a klasicistní hudby, uvede Beethovenovo Stvoření Prométhea. Pro mne bude velkou ctí provést Čtvrtou, Sedmou a Osmou symfonii,” uvedl francouzský šéfdirigent Emmanuel Villaume, s nímž orchestr obnovil kontrakt na další tři sezony do roku 2021.

„Jsem velice rád, že v letošním programu dáváme prostor dílu Ericha Wolfganga Korngolda. Vracíme se k jeho tvorbě ze dvacátých a třicátých let. Nástup fašismu donutil tuto evropskou hvězdu operních domů utéct před Hitlerem do Hollywoodu, kde se stal společně s Maxem Steinerem a Alfredem Newmanem průkopníkem žánru filmové hudby a prvním držitelem Oscara v kategorii ‚Původní hudba‘,“ uvedl dále k programu nadcházející sezony Emmanuel Villaume.

Emmanuel Villaume a PKF – Prague Philharmonia (foto © Petra Hajská)

V komorním cyklu PKF – Prague Philharmonia představí své koncertní mistry Jana Fišera, Romanu Špačkovou a Lukáše Pospíšila. V rámci PKF – Lobkowicz abonmá uvede sopranistku Kateřinu Kněžíkovou, violoncellistu Daniela Müllera-Schotta, hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka a cembalistu Mahana Esfahaniho.

PKF – Prague Philharmonia také znovu navštíví Omán, dále mimo jiné absolvuje turné s Jonasem Kaufmannem a Gáborem Boldockim. V září příštího roku se vrátí do Číny. Z českých festivalů vystoupí na Pražském jaru a na Smetanově Litomyšli.

Od srpna letošního roku se stává novým sídlem PKF – Prague Philharmonia Kulturní dům Ládví v Praze 8. Po mnohaletém úsilí tak orchestr najde stabilní jak zkouškové, tak administrativní zázemí pro svou činnost. Objekt momentálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která reflektuje potřeby zázemí orchestru typu PKF. V rámci oživení kulturního života městské části Praha 8 připravují oba subjekty ve spolupráci celou sérii komunitních projektů směřujících k obyvatelům Prahy 8. Spolupráce bude oficiálně zahájena open air koncertem se speciálním doprovodným programem 23. června v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice.

Orchestr PKF – Prague Philharmonia, obecně prospěšná společnost bez zřizovatele, pracuje s rozpočtem přes 40 milionů korun. Jeho významnými podporovateli jsou Praha a ministerstvo kultury.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na