Začal dvoudenní celostátní happening ZUŠ Open

Celostátní happening ZUŠ Open, do něhož se dnes a v sobotu zapojí asi 420 základních uměleckých škol po celé České republice, nabídne koncerty, výstavy, divadelní a taneční vystoupení. Letos se koná 3. ročník, poprvé je však akce, kterou inicioval Nadační fond mezzosopranistky Magdaleny Kožené, aby upozornil na význam uměleckého vzdělávání a práci pedagogů, rozložena pro velký zájem do dvou dnů.
ZUŠ Open (zdroj zusopen.cz)

Podobně jako v minulých letech bude ZUŠ Open hlavně pod širým nebem na náměstích a v parcích. Malí umělci se vydají do ulic, budou vystupovat v kostelích, zámcích, muzeích či domovech důchodců, jejich uměním ožijí ale i nádraží, nákupní centra nebo kavárny, uvedli organizátoři.

Nově letos základní umělecké školy spojí síly i na krajských akcích, kde se na jednom podiu představí program škol z regionu. Velký Open Air se uskuteční v každém ze 14 krajů ČR.

V hlavním městě začne ZUŠ Open dnes jako součást Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. V sálech Anežského kláštera se představí stipendisté programu MenART, který nadaným žákům ZUŠ a jejich pedagogům umožňuje spolupráci s předními českými umělci. Akce vyvrcholí 1. června ve Valdštejnské zahradě, kdy den zakončí koncert pod patronací Alice Nellis, na kterém vystoupí společně dětské sbory z celé ČR za doprovodu orchestru ze Zlínského kraje.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na