Začal dvoudenní celostátní happening ZUŠ Open

Celostátní happening ZUŠ Open, do něhož se dnes a v sobotu zapojí asi 420 základních uměleckých škol po celé České republice, nabídne koncerty, výstavy, divadelní a taneční vystoupení. Letos se koná 3. ročník, poprvé je však akce, kterou inicioval Nadační fond mezzosopranistky Magdaleny Kožené, aby upozornil na význam uměleckého vzdělávání a práci pedagogů, rozložena pro velký zájem do dvou dnů.
ZUŠ Open (zdroj zusopen.cz)

Podobně jako v minulých letech bude ZUŠ Open hlavně pod širým nebem na náměstích a v parcích. Malí umělci se vydají do ulic, budou vystupovat v kostelích, zámcích, muzeích či domovech důchodců, jejich uměním ožijí ale i nádraží, nákupní centra nebo kavárny, uvedli organizátoři.

Nově letos základní umělecké školy spojí síly i na krajských akcích, kde se na jednom podiu představí program škol z regionu. Velký Open Air se uskuteční v každém ze 14 krajů ČR.

V hlavním městě začne ZUŠ Open dnes jako součást Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. V sálech Anežského kláštera se představí stipendisté programu MenART, který nadaným žákům ZUŠ a jejich pedagogům umožňuje spolupráci s předními českými umělci. Akce vyvrcholí 1. června ve Valdštejnské zahradě, kdy den zakončí koncert pod patronací Alice Nellis, na kterém vystoupí společně dětské sbory z celé ČR za doprovodu orchestru ze Zlínského kraje.

Mohlo by vás zajímat