Zámecké setkání s Popelkou: recitál Leny Belkiny se blíží

Už 27. dubna 2016 budeme mít možnost setkat se s představitelkou Rossiniho Popelky z aktuální inscenace pražského Národního divadla při zcela zvláštní příležitosti. Mladá ukrajinská mezzosopranistka Lena Belkina, která už slavila úspěchy na prestižních jevištích v Lipsku, Vídni, Mnichově, Madridu, Valencii, Boloni či Pesaru, totiž chystá na tento den svůj první samostatný recitál v České republice.

Lena Belkina (foto archiv)
Lena Belkina (foto archiv)

Nová hvězda nahrávací společnosti Sony Classical – na jaře jí pod touto značkou vyjde už druhé sólové album – si tentokrát přichystala pro publikum své oblíbené písně. Ve výběru z díla Johannese Brahmse, Antonína Dvořáka, Petra Iljiče Čajkovského a Sergeje Rachmaninova ji na klavír doprovodí rovněž ukrajinská klavíristka Olena Kushpler.

Olena Kushpler (foto archiv)
Olena Kushpler (foto archiv)

Tu můžeme znát například ze společných koncertních a nahrávacích projektů s její sestrou, mezzosopranistkou Zoryanou Kushpler (neboli sólistkou Vídeňské státní opery, jež by podle posledních zpráv neměla při dubnového koncertu chybět v hledišti).

Pro obě dámy bude chystané vystoupení nejen jejich českou koncertní premiérou, ale pomohou také předstvit návštvníkům jeden doposud velmi málo známý víceúčelový prostor. Takzvaná Kočárovna zámku Ctěnice je totiž nedávno zrekonstruovaným sálem, který bude koncert klasické hudby hostit vůbec poprvé, takže tím větším svátkem se tato událost nepochybně stane… Do téměř pohádkového areálu na okraji městské části Praha-Vinoř se pohodlně dostanete během několika minut například autobusem ze stanice metra C – Letňany, problémem není ani parkování před areálem i uvnitř něj.

Zámek Ctěnice (foto archiv)
Zámek Ctěnice (foto archiv)

Pořadateli koncertu Leny Belkiny a Oleny Kushpler 27. dubna 2016 od 19 hodin v Kočárovně Zámeckého areálu Ctěnice jsou Městská část Praha-Vinoř a Muzeum hlavního města Prahy. Informace o prodeji vstupenek za jednotnou cenu 200 Kč získáte na www.praha-vinor.cz, na adrese [email protected] nebo na telefonu 286 851 114.

program:
Johannes Brahms:
Meine Liebe ist grün, Op.63, No.5
O wüsst ich doch, Op.63, No.8
Wie Melodien zieht es mir, Op.105, No.1
Immer leiser wird mein Schlummer, Op.105,No.2
Mainacht, Op.43, No.2
Von ewiger Liebe, Op.43, No.1

Antonín Dvořák: Cigánské melodie, Op. 55

=přestávka=

Petr Iljič Čajkovskij:
Ni slova, o drug moj, Op.6, No.2
Otčego, Op.6, No.5
Net, tolko tot, kto znal Op.6, No.6
Skaži, o čem v teni vetvej, Op.57, No.1
Na nivy želtye, Op.57, No.2
Ne sprašivaj, Op.57, No.3

Sergej Rachmaninov:
V molčani noči tajnoj, Op.4, No.3
Ne poj, krasavica, Op.4, No.4
Ja ždu tebja, Op.14, No.1
Ona, kak polden, choroša, Op.14, No.9
Vesennie vody, Op.14, No.11

Mohlo by vás zajímat