Zaostřeno na lidský hlas, zazpívá i Karita Mattila. PKF zveřejnila program nové sezony

Orchestr PKF-Prague Philharmonia v programu nové sezony představí především světové pěvce. Budou mezi nimi Andrej Bondarenko, Karita Mattila, Lucas Meachem, Simona Houda Šaturová, Sumi Jo a Paul Groves. V kmenovém repertoáru PKF zazní pět symfonií Ludwiga van Beethovena a tři jeho ouvertury či oratorium Stvoření Josepha Haydna. Program nové sezony dnes představilo vedení orchestru.

Na zahajovacím koncertu nové sezony 10. září PKF se svým francouzským šéfdirigentem Emmanuelem Villaumem uvede díla Beethovena, Antona Weberna a Gustava Mahlera se sólistou barytonistou Bondarenkem.

“Zatímco předchozí sezona PKF-Prague Philharmonia představila světově proslulé instrumentalisty po boku hráčů z orchestru, sezona 2017/2018 se zejména v deseti večerech orchestrálního cyklu v Rudolfinu věnuje lidskému hlasu. Přední pěvci přednesou písně či písňové cykly, které umělecké vedení orchestru považuje za mimořádné skvosty, ačkoliv nepatří k běžně uváděným,” uvedl ředitel orchestru Radim Otépka. Jde například o písně Sergeje Rachmaninova nebo dva cykly Gustava Mahlera. Na mimořádném koncertě vystoupí jihokorejská sopranistka Sumi Jo s áriemi Richarda Strausse a Wolfganga Amadea Mozarta, uznávaná finská sopranistka Karita Mattila je ohlášena na večeru, kde PKF povede Jiří Bělohlávek, konkrétní titul je ještě v jednání.

Karita Mattila (foto archiv)

PKF se v programu nadcházející sezony nevyhýbá ani velkým sborově instrumentálním dílům. V říjnu zazní například Velká instrumentální mše Franze von Suppého, známého díky svým operetám.

“PKF se nachází ve skvělé formě a společně sklízíme plody předchozí tvrdé práce. V uplynulém roce jsme natočili několik alb, kterým se dostalo nadšeného přijetí, a tím jsme upevnili reputaci orchestru v zahraničí. Posílili jsme také spolupráci s Královskou operou v Ománu jako její rezidenční těleso,” okomentoval program nové sezony šéfdirigent PKF Emmanuel Villaume.

Emmanuel Villaume (foto PKF)

Podobně jako už několikrát v minulosti i v sezoně 2017/2018 PKF navštíví Omán. Dále mimo jiné absolvuje turné s uznávaným trumpetistou Gáborem Boldoczkým po Německu, Francii a Maďarsku. Z nahrávacích projektů PKF čeká natáčení CD s rumunskou sopranistkou Angelou Gheorghiu.

Druhým ročníkem bude pokračovat donátorská řada koncertů v Lobkowiczkém paláci v Praze. PKF také nabídne cyklus soudobé hudby Krása dneška v Experimentálním prostoru NoD a pokračovat budou i koncerty pro děti v Rudolfinu.

Orchestr PKF-Prague Philharmonia, obecně prospěšná společnost bez zřizovatele, pracuje s rozpočtem 43 milionů korun. Hlavní město Praha letos na jeho činnost přispělo částkou 9,6 milionu korun.

www.pkf.cz

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat